Ask as if you're talking to a person:


yogunlasma hakkında bilgi


Soru: Yoğunlaşma nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: yoğunlaşma süreci bir sıvı bir gaz devletin fiziksel değişimdir. Bu buharlaşma sıvı bir gaz buna bağlı olarak değişen ısıtılmış olan bir işlemidir tersi vardır. aynı zamanda gaz sıkıştırarak getirdiği olmasına rağmen Çoğu zaman, yoğuşma sıcaklığında bir damla, neden olmaktadır. Zaman gaz konsantre, çıkan sıvı kondens denir vardır.

Bu süreç olarak ortaya çıkan madde, devlet dışında ilk aynı fiziksel bir değişim değil, kimyasal bir neden olur. Soğutma veya buhar sıkıştırma o ses, hangi gaz oluşturan moleküllerin hızı azalmasına neden küçülmesine neden olur. molekülleri yavaşlatmak olarak ve birbirlerine daha yakın olsun, onlar daha çok birlikte katılma olasılığı daha yüksektir. Sonunda, yeterli molekülleri birlikte madde ve yoğunlaşmasına sıvı devlet damlacıkları formuna katılmak.

Yoğunlaşma damıtma laboratuvarları ve kimyasal uygulamalar ayrı maddelerin bir karışımı içinde birbirinden kullanılan önemli bir aşama vardır. Damıtma farklı maddeler buharlaşır ve farklı sıcaklıklarda yoğunlaşmasına öncül dayanmaktadır. damıtma sırasında karışım belirli bir sıcaklığa, kaynatın bir sıvıların neden ve kapalı buharlaşmasına ısıtılır. Bir zamanlar gaz şeklinde ise, bir kondansatör üzerinden hareket eder.

Bir kondansatör sık gaz nedenleri çok dar bir tüp, sıkıştırılmış olmaktır. Sadece gaz sıkıştırılmış, ancak kondansatör alanın daha soğuk ısı kaynağı üzerindedir. Sıkıştırma ve düşük sıcaklık gaz geri sıvı formu yoğunlaşmasına neden olur. Çıkan sıvı veya kondens, artık karışımı bir parçasıdır. Kondens sonra saf bir şekilde toplanabilir.

Yoğunlaşma su döngüsünde önemli bir rol oynar. Su Dünya'dan atmosfere buharlaşma için okyanuslar ve terleme bitki dan dolayı girer. su buharı yüksek atmosferde hamle olarak soğumaya başlar. o soğutur gibi, buhar bulutları neden sıvı, içine yoğunlaşmaya başlar. Ne zaman yeterli sıvı su bulutları var, geri Dünya'ya yağmur veya kar olarak, sıcaklığına bağlı olarak, yeniden çevrimi başlayan düşüyor.

kimyada maddeler kondenzasyon reaksiyonları aracılığıyla oluşabilir. A yoğunlaşma reaksiyon zaman atomlar veya moleküller birlikte yeni bir molekül yapmaya katılmak oluşur. Bu kimyasal reaksiyon, yeni molekül, ve su molekülü oluşur bazen alkol serbest bırakılır, reaksiyon adının önde gelen bir parçası olarak.


Among the questions such as where is from, how old is, birth place of,... the answer of the question 'yogunlasma hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

What is East India?
Yalçın Akdoğan Kaç Yaşında?
Qué es Achar?
What is Ash?


Now 7674 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine