Ask as if you're talking to a person:


vomer hakkında bilgi


Soru: Vomer nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Vomer kemik en omurgalıların kafatasının bir katı, üçgen organıdır. Nazal septumun Bölüm, kemik bir karşılık gelen bir kemiksiz var tekil Yüz kemikleri biridir. Uzun, ince ve düz, o burun yollarını ayırır. Ayrıca bazı feromonlar algılama da sorumlu tutuluyor.

sert damak için dorsal Lying, vomer kemik birkaç diğer kemikler ile yüz özelliklerini tanımlar. Bu sfenoid, sol ve sağ palatin kemikler, etmoid ve sağ ve sol maksiller kemik içerir. Etmoid kemik kendisi vomer bir oluk sığar. Birçok hayvan, özellikle kediler, kolaylıkla görülebilir iyi tanımlanmış vomer var.

İki düz yüzeyler ve altı sınırları makyaj çoğunlukla dörtgen vomer. Kemiğin her iki yüzeyi bir nasopalatine oluk var. Bu şarkının aşağı ve öne eğik bir eğik çalışır. Sinirler ve nazal pasajların gemiler bu alanlarda yer almaktadır.

Derin bir karık üstün sınır, dört kalın işaretleri. Posterior sınır içbükey, kalın yukarıda ve aşağıda ince; alt sınır sorguç forma yardımcı olmasıdır. Kemiğin en uzun sınır, anterior sınır, hem aşağı ve ileri yamaçlarında. alt burun's septal kıkırdak yerleştirmek için oluklar ise onun üst kısmı etmoid kemik plaka ile katılır.

Memeli bir tarafa eğmek eğilimi olarak tek, dikey kemikleri var dar vomers sahip olmaya eğilimlidirler. Kemikli balık yardımcı olan balık ağız ön yaratmak için kemik çift basık var. Birçok canlı türünün kendi vomers üzerinde çene dişleri tamamlamak için dişlere sahip. Bazı soyu tükenmiş çene dişlerinin daha büyük vomer dişleri vardı.

Kuşlar genellikle küçük vomers kendi iç burun arkasında bulunan var. Bu form üst gaga arka kısmı. Sürüngenler ve kurbağalar onların büyük burun delikleri karşılamak için dar vomers var. Onların vomers da genellikle geri çene içine uzatır.

Önce 1975, çocuk anahtar damak bazen vomer flep cerrahisi ile tedavi edildi. Bu damak yeniden inşa etmek ve yarık kendisi kapak vomers kullanarak içeriyordu. Millard prosedürü de dahil olmak üzere çeşitli diğer cerrahi yöntemler, bu prosedür yerini almıştır.

Vomer Latince "saban demiri içindir." o pulluk kesme bileşeni benzer gibi çünkü kemik olarak seçildi. Kimileri kemik kaslar arasında parmak basarken dönüşümlü diliyle ağız çatı basarak hareket ettirilebilir. Hiçbir bilimsel veriler bu teoriyi ispatlamak mümkün olmuştur.vomer ne demek


Anlamı: (anat.) sapan kemiği.voxer nedir


Tanımı: Voxer, iPhone, iPod Touch, iPad ve Android telefonlarda çalışan bir telsiz programıdır. Voxer, telefon rehberinizdeki veya Facebook profilinizdeki kişilerden oluşturduğunuz bir gruba anlık sesli veya yazılı ileti ve fotoğraf gönderip, gönderilen iletileri anlık akış biçiminde ekranda görüp hoparlörde duymanızı sağlar.


Among the questions such as is it true that, birth place of, who is,... the answer of the question 'vomer hakkında bilgi'.

[tweetle]

Hızlı ve Kaliteli Şip Şak Çeviri
Dosyanızı yükleyin, anında otomatik fiyat ve süre hesabı yapılsın,
siparişi verin hemen çevrilsin.


Latest searches

Ağrı Adı Nereden Gelmiştir?
Latife Uşaklıgil Nereli?
bilimbilmek?
xhamster?


Now 1229 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine