Ask as if you're talking to a person:


volta hucre hakkında bilgi


Soru: Volta Hücre nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Bir volta hücresinin bir cihaz birlikte iki farklı metal bağlayan ve sıvı iletken bir atmosfer yaratır çeşit içine kombine parça çeker yapılmıştır. Bir volta hücresinin genel amaçlı bir elektrik yükü içine metal ve sıvı arasındaki kimyasal reaksiyon dönüştürülmesidir. En yaygın örneklerden sadece bir batarya, cihazların merkezi bir ızgara güç kaynağına bağlı değil elektrik güç kaynağı için kullanılır.

Temel yolu galvanik hücre çalışır galvanik tekniği kullanılarak gereğidir. Bir galvanik galvanik hücre bakır ve çinko gibi iki metaller, oluşur, birbirine çok yakın yerleştirilir. Bu birleşik parçalı sonra elektrokimyasal reaksiyon meydana neden tuzlu suya kaplıdır. Anahtar reaksiyon aslında metal katyonları içeren geliyor arkasında, elektronlar daha protonlar ile iyonları. Katyonlar anyon içeren su ile reaksiyona, proton fazla elektronları ile iyonları.

Gerekli her metaller küçük bir bariyer ile ayrılmış tutmaktır. bir metal içinde oksidasyon azaltma neden olur Bunun nedeni, diğer ise diğer metal artar oksidasyon. hem katyon ve anyonlar arasındaki reaksiyon elektron ve böylece bir değişim yaratır, elektrik yaratılması.

Ne zaman bu galvanik galvanik hücreler bir dizi bir dizi yerleştirilir, buna bir volta yığını olarak adlandırılır. elektrokimyasal reaksiyon yaratabilir elektrolit bariyer çeşit ile iki metaller Alternatif. volta yığın iki ucu bağlıysanız, elektrik akımı, daha sonra güç bir batarya şeklinde diğer cihazlar için kullanılabilir oluşturulacaktır.

Bir volta reaksiyonun yan etkilerinin korozyona olduğunu. devam kimyasal reaksiyon nedeniyle, elektron alışverişi sonunda metaller düşmeye neden olur. Bu nedenle bir pil sonunda ölü yerine gider sonsuza dek kalıcıdır.

volta hücresinin kullanımı tarihe geri 1936 yılında Bağdat Pil keşfi, galvanik hücreler büyük küpler ilk birkaç yüzyılda bir ara yılında yerleştirilen bir dizi antik çağda görünüyor AD. Ancak, geç 1700'lerin o pil teknolojisi modernize edildi yılında Luigi Galvani çalışmaları kadar değildi. Galvani bir araya bakır ve çinko bağlanarak, o bir kurbağa bacağı spazm içinde kas yapmak başardı bulundu. Alessandro Volta Bu bilgi aldı ve volta kazık için 1800 yılında uyarlanmıştır.


Among the questions such as is it true that, who is, how old is,... the answer of the question 'volta hucre hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Erzurum Adı Nereden Gelmiştir?
Ali Coşkun Kaç Yaşında?
Şanlıurfa Adı Nereden Gelmiştir?
902164105760 Telefon Numarası Hangi Firmanın?


Now 1918 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine