Ask as if you're talking to a person:


venoz malformasyon hakkında bilgi


Soru: Venöz Malformasyon nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A venöz malformasyon anormal oluşan genişlemiş damarlar sonucu bir lezyondur. Bu lezyonlar genellikle deride görülür, ama onlar da kas, kemik veya organ mevcut olabilir. Bunlar beyin üzerine, Boston Çocuk Hastanesi, venöz malformasyon bu tip tahmini ortaya göre bile oluşabilir sadece% 0.5 'tir.

Venöz malformasyonlar genellikle koyu mavi ve yumuşak, onlar olabilir ama eğer sertleştirilmiş bir pıhtı oluşturur. Bunlar iğne başı büyüklüğünde noktalar dan boyutu büyük lezyonlar çapı kaç inç arasında olabilir. A malformasyon tek bir lezyon olarak görünebilir veya bir çok olabilir.

venöz malformasyon olarak, ven yetersizliği duvarları normal damar karakterize düz kas hücreleri. kesin nedeni bilinmemekle birlikte, birden fazla venöz malformasyonlar ailelerin DNA çalışmaları genler hücre astar ve damar duvarlarında düz kas hücreleri arasındaki iletişimi sorumlu mutasyonları göstermiştir. Hiçbir kanıt fikrini destekleyen herhangi bir yiyecek ya da ilaç gebelik sırasında venöz malformasyon neden olabilir.

Çeşitli hastalıklar ve koşulları venöz malformasyonlar dahil oldular. Glomovenous malformasyonlar sinir hücreleri içeren ve malformasyonları sertleştirilmiş ve gergin hale gelmesine neden olabilir. malformasyonlar Bu tip ve kalıtsal olabilir genellikle birden fazla yerde meydana gelir. Mavi lastik bleb nevus sendromu hem dıştan ve içten görünebilir birçok lastik lezyonları içerir.

mide veya gastrointestinal lezyonlar şiddetli karın ağrısı ve kanama ve genellikle cerrahi komplikasyonlar bu tür önlemek için kaldırılmalıdır neden olabilir. Maffucci sendromu venöz malformasyonlar ve kemik büyümesinin tarafından enchondromas denilen karakterizedir. Bunlar ciddi deformiteler bu yaş daha da kötüye gidebilir ve yol açabilir lezyonları ve enchondromas malign böylece x sürmekte-ışınları ve biyopsi gerekebilir olabilir.

Venöz malformasyonlar büyük ölçüde kozmetik bir problem, ancak aynı zamanda diğer komplikasyonlara neden olabilir. Onlar uzatabilir ve yaş, yaralanma, ergenlik veya gebelik nedeniyle büyümeye ve alanları malformasyon çevreleyen kan temini engelleyebilir kan pıhtısı gelişebilir. Birçok da son derece ağrılı ve hassas, tedavi gerekli yapıyoruz. mide veya beyin kopabilir bir venöz malformasyon ve ani kanamaya yol, tıbbi bir acil durum yaratmak.

Çok küçük venöz malformasyonlar tedavi edilebilir ve bir lazer ile kaldırılmış, ancak çoğu diğer tedavi gerektirir. Iki ana tedavi seçenekleri cerrahi olarak çıkarılması ve skleroterapi bulunmaktadır. Skleroterapi venöz malformasyon içine anormal damar küçültmek ve büyüklük ve malformasyon görünümünü azaltmak bir enjeksiyon içerir. skleroterapi tedavisi başarısız olursa bu enjeksiyonlar birkaç kez tekrarlanmasını ve cerrahi olarak çıkarılması halen gerekli olabilir gerekebilir.


Among the questions such as is it true that, birth place of, who is,... the answer of the question 'venoz malformasyon hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Haluk Levent Nereli?
Who is Ralph Steadman?
How Old is Ozan Arif?
mynet?


Now 8420 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine