Ask as if you're talking to a person:


tuylu lokoplaki hakkında bilgi


Soru: Tüylü Lökoplaki nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Kıllı lökoplaki gibi, lapa lapa, onlar tüyleri filizlenme are benzer beyaz lezyonlar kaba gösteriyor dilin bir viral enfeksiyondur. Durum en çok HIV pozitif kişilerde görülür ve genellikle bir ilk işaretleri bir kişinin enfekte biridir. Lezyonlar genellikle ağrısız ve rahatsız edici belirtilere neden yok, ancak tıbbi değerlendirme hala önemli altta yatan nedeni belirlemek ve uygun tedavi olduğunu.

Tıbbi araştırmalar, kıllı lökoplaki Epstein-Barr virüsü, ortak bir viral ajan ağız ve diğer mukoz membranlarda bulunan neden olduğunu belirtti. Dünyadaki hemen herkesin virüs taşıyan, ancak atıl ve tamamen sağlıklı bireylerde zararsız kalır. Zaman bağışıklık sistemi HIV, AIDS, immünsupresif ilaçlar veya sık sık kan nakli, Epstein-Barr virüsünün zayıflatılmış etkinleşir olabilir ve kıllı lökoplaki geliştirme tetikler.

kıllı lökoplaki ilk belirtisi genellikle dilin kenarlarında ince bir off-beyaz film. birkaç gün veya hafta içinde, küçük yassı lezyonlar dilin farklı bölümlerinde geliştirme eğilimindedir. Lezyonların zaman pul ve yükseltilmiş sırtlar geliştirmeye başlar kıllı görünüm gelişir. pul dış yüzeyi olabilir kazıma kapalı fırçalama veya durulama, bir lezyonun karanlık iç ortaya. Ağrı kıllı lökoplaki ile nadirdir, ancak açık ara ve bakteri hassasiyet ve inflamasyona neden olabilir bulaşabilir lezyonlar.

Bir doktor toplama ve küçük bir doku örneği analiz ederek kıllı lökoplaki onaylayabilirsiniz. tıbbi laboratuvar, bir klinik patolog mikroskop altında kanser ve bakteriyel enfeksiyon gibi dil renk bozulması, diğer olası nedenleri ekarte etmek için doku inceliyor. Hasta olsun ya da olmasın HIV genelde kan testi almak pozitif olduğunu bilmiyoruz.

fiziksel belirtilere neden yoksa Hairy lökoplaki tıbbi tedavi gerektirmeyebilir. lezyonlar büyük ya da acı varsa, bir doktor onları küçültmek bir oral veya topikal antiviral ilaç olabilir ve gelişmekte olan yenilerini önlemeye yardımcı olur. düzenli fırçalama ve tütün ürünleri ve baharatlı gıdalar kaçınarak ağızda tekrarlayan bakteriyel enfeksiyon olasılığını azaltır.

Çoğu durumda, doktorlar daha kıllı lökoplaki altında yatan nedenleri endişe lezyonlar kendilerini daha. HIV ya da başka bir immünsüpresif durum için tedavi rejimleri hemen sonra tespit edilir başlatılır. Hastaların günlük oral ilaç almak ya da belirtiler yönetmenize yardımcı olacak ve ciddi hastalıkların ilerlemesini yavaşlatmak hayatlarının geri kalanı boyunca düzenli çekim almak gerekebilir.


Among the questions such as birth place of, where is the, what is,... the answer of the question 'tuylu lokoplaki hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Hiroyuki Nishijima?
What is Bundesrat?
İlkay Yavrucuk Nereli?
512 Nerenin Alan Kodu?


Now 2053 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine