Ask as if you're talking to a person:


tropikal siklon hakkında bilgi


Soru: Tropikal Siklon nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: A tropikal siklon hava sisteminin bir türü olduğunu sıcak okyanuslar üzerinden hareket eder ve genellikle yağmur, rüzgar ve kıyı toplulukları yüksek sörf getiriyor. Bir tropikal siklon boyutu 1.200 mil (1,931.2 km) çapı 120 mil (193,1 km) kadar değişebilir. Bu onu daha muhtemel bulutlu ve yağmurlu olması daha olacak eşlik hava seyahatleri gibi anlamına gelen alçak basınç sistemi vardır.

Tropik siklonlar onlar hangi hemisfer bağlı olarak farklı yönlere döndürme, kuzey yarımkürede, bir saat yönünün tersine yönde dönerler. o sıcak okyanus su üzerinde hareket gibi bir siklon toplar enerji ve ısı su aşağıdan. Bütün nem buharlaşmanın denizden temelde siklon daha güçlü bir motor gibi yakıt yapar. Bu enerji, okyanus yüzeyine yakın rüzgar giderek birlikte, siklon güçlü büyümeye ve yolunda devam yardımcı olur.

tropikal siklon türlerinden biri saatte 38 mil (61 km / saat) aşmamak rüzgar hızlarını bir tropikal depresyon vardır. 73 mph (117,5 km / saat) için 39 mil (62,7 km / saat) dan Eğer rüzgar hızı artar ve rüzgar akış, siklon ardından tropik bir fırtına olarak adlandırılır. Resmi olarak, bir tropikal siklon yerde bir sistem en az 74 mph (119 km / saat) rüzgarlarının vardır alır.

Batı Kuzey Pasifik okyanusu, bir tropikal siklon bir tayfun olarak adlandırılır. Doğu Kuzey Pasifik ve Kuzey Atlantik okyanusları, aynı güçlü bir tropik siklon içinde bir kasırga olarak adlandırılır.

Bir tropikal siklon merkezi için bir göz olarak adlandırılır. Hava merkezi, ya da göz, bir siklon ve siklon parçasıdır çevredeki havadan daha sıcaktır. Göz duvar alanı göz çevresindeki ve kalın bulut oluşur. Bu çok aktivite olur alandır ve meteorologlar bir siklon onun hareketlerini izleme bu bölümüne yakın ilgi.

Tropik genellikle son artık daha bir hafta uzunluğunda siklonlar. soğuk su üzerinde yanı sıra seyahat gibi Onların gücü azalır onlar kara kütleleri üzerinde gitmek zorunda zaman.

Tropik siklonlar yoğun yağış ve kuvvetli rüzgarlar ile ilişkilidir. yağış sık görülür yüksek taşkın riski yol açar. edenler kıyı bölgeleri yanında, özellikle kıyı bölgelerde alçak yaşamak için, siklon gelen rüzgar tarafından büyük bir risk olabilir oluşturulan yüksek sörfü. Bu, fırtına kabarması olarak adlandırılır ve bir zayiat ve tropikal siklon zarar önde gelen nedenlerinden biridir.


Among the questions such as what is, where is the, definition of,... the answer of the question 'tropikal siklon hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

osym?
Isparta'nın telefon kodu kaçtır?
How Old is Ahmed (2)?
What is Branwen?


Now 1031 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine