Ask as if you're talking to a person:


torakotomi hakkında bilgi


Soru: Torakotomi nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Torakotomi araçtır diğer organlara göğüs bulunan hangi akciğerler, kalp cerrahları kazanç erişim ve yanında. Aslında göğüs duvarı içine kesme ve bir torakotomi yapıldı olabilir birçok farklı yolu vardır. Onun, hangi tehlikeleri sağlık risklerini önemli bir prosedür's. Bunlar genellikle kesi için gerekliliği karşısında, kaldırmak bir akciğer veya açık kalp ameliyatı yapmak gibi şeyler yapmak tartan.

Bir kalp ameliyatı için torakotomi en yaygın türlerinden median sternotomi olduğunu. Bu sadece kalp erişim için göğüs açılması değil, aynı zamanda kemik ile kesme anlamına gelir, sternum, bu erişim sağlamak. Sternum sert kemik göğüs merkezinde yer almaktadır. Bir kez ameliyat gerçekleştirildiğinde, sternum bu yüzden tekrar bir araya büyüyecek ve uygun iyileşmek ki kablolu olmalıdır. torakotomi Bu tip ağrı önemli bir miktarda kurtarma sırasında ilişkilidir.

akciğerlere erişmek için, median sternotomi her zaman en iyi seçim değildir. Bunun yerine cerrahlar koltukaltı veya kürek kemiği altında yakındaki kesi yaparak göğüs erişim seçebilirsiniz. Erişim diğer alanlarda yapılabilir ve bunlar çok daha küçük kesikler veya organlara göğüs duvarı altında intercostally almak veya iki kaburga arasında karıştırmak, çünkü bazı yöntemler minimal invaziv denir. Daha küçük kesikler skarlasma ve minimize edebilir genellikle iyileşme sırasında daha az ağrı ile ilişkilidir.

Ne olursa olsun yöntemi kullanıldığında, bu önemli cerrahi olduğunu ve bir şey insanların hemen uzak yürüyebilir değil. Çoğu kişi hastanede bir torakotomi etkilerinden kurtarma birkaç gün geçirmek ve bekleyebilirsiniz belki artık ne ameliyatın göğüs erişmek sonra gerekti insizyondan elde edildi. Hastalar bu işlemler çok kan damarları göğüs duvarında bulunan bağlı kanama riskleri koşmak var ve göğüs duvarı sonra kapalı, genellikle birkaç gün için göğüs drenaj tüpleri olması ve hareketin bazı öngörülen sınırlamalar bekleyebilirsiniz birkaç hafta göğüs ve kollar için. herhangi bir formların bu cerrahi riskler çökmüş akciğerler, akciğerlerde sıvı, enfeksiyon ve anestezi gerektirdiği risk içerir.

Bu durumda doktorlar akciğerlere görselleştirmek için gerektiği takdirde büyük torakotomi, yapılacağı biyopsisi akciğer almak veya akciğer tümörlerinde kaldırmak olurdu. onlar her yerde olmamakla birlikte Henüz bu bazı minimal invaziv alternatif vardır. kesikler bir torakotomi gerekli kıyasla Video yardımlı torasik cerrahi (VATS) akciğerler ve bazı doku ve tümör çıkarılması taranması için göğüs duvarında çok küçük bir kesim aracılığıyla, kurtarmak kolaydır sağlar. VATS her durumda tavsiye edilmez ve tüm hastane bir alternatif olarak sunmaya gerekli teknoloji mevcuttur.


Among the questions such as definition of, birth place of, who is,... the answer of the question 'torakotomi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Hâcegân Manası Nedir?
Mehmet Mazak Nereli?
Aslıhan İsminin Anlamı Nedir?
Can intelligence exist without language?


Now 2401 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine