Ask as if you're talking to a person:


taylor kurali hakkında bilgi


Soru: Taylor Kuralı nedir?
Kategorisi: Ekonomi
Hakkında Bilgi: Taylor kuralı, kısa vadeli faiz oranlarını ayarlamak nasıl ABD Federal Rezerv veya herhangi bir merkez bankası öneriyor ekonomik bir kavramdır. Bir Stanford Üniversitesi iktisatçı tarafından önerilen, kural karmaşık ulusal ekonomik faktörler dengeleme için bir kılavuz olarak içindir. Birçok uzman düşündürmektedir Taylor kuralı için ABD Federal Rezerv genel uyumu korumuştur Türkiye genelinde enflasyonu kontrol altında.

Faiz oranı bir ücret karşılığı veya varlıkların ödünç tarihinde tahsil edilir. Kredi faiz kredileri tahsil yoluyla paralarını en iyi şekilde. ABD'de, Federal Rezerv hangi bankaların her bankalararası krediler için diğer şarj edebilirsiniz faiz oranı belirler. ekonomideki para miktarı stabilize, rezerv oranını ayarlama ve enflasyon düzeyleri korumamıza yardımcı olur. faiz oranı ayarlanabilir nasıl Taylor kuralı çoğu için kural olarak izlemektedir.

faiz oranları: istihdam düzeyleri ve enflasyon ayarı içine iki endişeleri faktörü. Enflasyon paranın satın alma gücü devalüasyon ve ekonomik birçok sorunu neden olabilir. Bir enflasyon için en yaygın nedenlerinden biri ki çok fazla para bir ekonomide daha az değer olması ve fiyatların yukarı gitmek yaparak her bir dolar neden olmasıdır. Istihdam düzeyini ekonominin sağlık bir ölçüsü olarak görülür ve tüketicilerin satın alma yeteneğini etkileyebilir. Yüksek istihdam, daha iyi bir yetenek satın almak anlamına gelir ise tüketicilerin kredi almak ya da yatırım yapmak daha az özgür kaynaklara sahip düşük istihdam demektir.

Orada hangi Taylor kuralı çalışır üç ana faktör vardır. İlk soru nerede enflasyon nerede merkez bankası istediği göre olmasıdır. enflasyonun hedeflenen oranı daha yüksek ise, faiz oranları daha düşük enflasyona artırılmalıdır. Bu da her doların satın alma değerini gitmek anlamına gelir ekonomi, para miktarını azaltır.

Taylor kuralı ikinci ilkesi istihdam etkilenen bölgede devlet görüyor. istihdamda veya tam seviyesinin üstünde ise çalışan insanların daha iyi kredi almaya gücü olduğundan, faiz oranı artırılmalıdır. Ne zaman istihdam ölçüde tam düzeyleri düşüktür, kuralın daha düşük fiyatlarla sırada insanlara yardım etmek için faiz oranlarının düşürülmesi öneriyor olağan gelir az.

Üçüncü faktör aslında ilk iki ilkenin birleşimidir. hedeflenen enflasyon fiyatla kalan süre kuralına göre, doğru kısa vadeli faiz oranı tam istihdamda bir ekonomi korumak mümkün olacaktır. Taylor kuralı üçüncü ilkesi "stagflasyon," yüksek enflasyon, yüksek istihdam düzeyini rağmen gibi çelişkili durumlar arasında bir denge sağlamak için çalışır. İdeal olarak, kural, sağlıklı bir ekonomi denge içine hem istihdam ve enflasyon getirmek mümkün olabileceğini düşündürmektedir.

ABD Federal Rezerv açıkça yönergeleri takip etmemiştir iken, yaygın ekonomik politika belirlenmesi için iyi bir yol olarak kabul edilmektedir. Fed Başkanı Alan Greenspan altında, ABD politikasının genel bir şekilde kuralları izledi. Birçok Taylor kurallarına bağlılık ABD dışarı 1970'lerin büyük enflasyon kriz çekme ve muhafaza büyüme çoğunlukla sağlıklı seviyeleri 1990'lardan beri yardımcı olduğuna inanıyorum.


Among the questions such as how old is, where is the, what is,... the answer of the question 'taylor kurali hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

donanimhaber?
Did columbus sail the ocean blue in 1592?
britannic ne demek?
maastricht kriterleri hakkında bilgi?


Now 9292 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine