Ask as if you're talking to a person:


sivi bazli sitoloji hakkında bilgi


Soru: Sıvı Bazlı Sitoloji nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Sıvı bazlı sitoloji (LBC) bir Pap smear aşağıdaki muayene için bir laboratuvar servikal hücreler hazırlama yöntemidir. Bir Pap smear bir jinekolojik tarama testi öncelikle servikste kanser hücrelerini saptamak için kullanılır, ama aynı zamanda enfeksiyon ve diğer anormallikleri saptayabilir. LBC yeni bir yol numune daha duyarlı ve bu nedenle daha iyi olması beklenmektedir bir Pap smear toplanan incelemek, ancak bazı çalışmalar göstermektedir ki onun artan duyarlılık gelir ile yanlış pozitif bir artış sayısı.

Geleneksel Pap smear analizi için servikal hücreler toplamak için bir spatula kullanarak hekimler tarafından yapılmaktadır. hücrelerin küçük bir örneği hafifçe serviks, bir mikroskop lamı üzerine yerleştirilmiş kazınmış, ve boyama ve analiz bir sitolog tarafından bir laboratuara gönderilir. sıvı bazlı sitoloji hücrelerin doğrudan bir mikroskop lamı üzerine yerleştirilmiş geleneksel Pap smear aksine, spatula başkanı müstakil ve bir şişe koruyucu sıvı içeren yerleştirilir. sıvı bazlı sitoloji için çoğu sıvı koruyucu etanol bazlıdır.

Şişeden sonra sıvı koruyucu ve diğer materyaller spatula tarafından toplanan servikal hücreler ayırmak için santrifüj bir laboratuara gönderilir. servikal hücreler küçük bir örneği santrifüj toplanan ve bir slayt uygulanmıştır. Slayt sonra lekeli olabilir ve bir sitolog tarafından geleneksel Pap smear aynı şekilde incelenmiştir.

Sıvı bazlı sitoloji giderek daha fazla hastane ve kliniklerde yaygın 1990'lardan beri olmuştur. Santrifüj işlemi için izin net, cytologists analiz etmek için daha kolay daha düzgün örnekleri. Bu da okunmaz veya sonuçsuz testlerin sayısını azaltmak için, daha az kadın kliniklere tekrar test karşılığında gerektiren yardımcı olmuştur. Sıvı örnekleri de daha Human Papilloma virus (HPV) testi için uygundur.

Bazı çalışmalarda da sıvı bazlı sitoloji artar duyarlılık ve sitolojik raporlarının seçicilik, Pap almada daha kanser ve diğer hastalıkların tespitinde etkili smear göstermektedir. Diğer çalışmalar, sıvı bazlı sitoloji daha geleneksel Pap smear daha etkili değildir iddia ediyor. hekimler arasında tartışma rağmen, sıvı bazlı sitoloji sıradan birçok klinik laboratuvarlar kalır.


Among the questions such as is it true that, what is, definition of,... the answer of the question 'sivi bazli sitoloji hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

542 Nerenin Alan Kodu?
Arkeolog ne demektir?
youtube?
Qué es Alfa Romeo Kamal?


Now 8264 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine