Ask as if you're talking to a person:


silymarin hakkında bilgi


Soru: Silymarin nedir?
Kategorisi: Diyet ve Beslenme
Hakkında Bilgi: Silymarin bir milk thistle bitkisinden özüdür. Milk Thistle Avrupa'ya doğal ve aynı zamanda bazen Akdeniz devedikeni veya Kutsal devedikeni denir. Genellikle hastalık çeşitli için bitkisel ilaç olarak kullanılır. Tohumlar genellikle tıbbi amaçlar için, ancak aynı zamanda kullanılabilecek bitki diğer bölümlerinde kullanılır.

Bu tesis anti-enflamatuar özellikleri vardır. Ayrıca silymarin flavonoid zarar itibaren vücudun hücrelerinin korunmasına yardımcı olan antioksidan bir türüdür. Milk Thistle's antioksidan ve anti-enflamatuvar özellikleri potansiyel sağlık yararları için sorumlu olabilir.

Silymarin sıklıkla kronik karaciğer hastalığı ya alkol ya da viral hepatit, hastalığın türüne göre neden mücadele etmek için alınır. Ayrıca sirozdan karaciğer yara izi olan karaciğer, korunmasına yardımcı olabilir. Bu bitki siroz bağlı ölümleri önlemek yanı sıra yardımcı olabilecek genel karaciğer fonksiyon geliştirmek.

Bu bitki genellikle diğer tıbbi yararları için kullanılırken, daha fazla araştırma bu alanlarda ihtiyaç vardır. Bazı insanlar Amanita tarafından zehirlenmesi tedavisinde bitki kullanabilirsiniz mantar phalloides. Ayrıca, diyabetiklerde kan şekeri kontrolünü artırmak için alınabilir.

Bazı hastalar prostat, karaciğer gibi bazı kanser hücrelerinin büyümesini azaltmak için, ve servikal kanser silymarin kullanabilirsiniz. Bazı kadınlar da milk thistle sürebilir menopoz semptomları hafifletmek için tamamlamaktadır. Bu süt devedikeni ve düşük kolesterol yüksekliği hazımsızlık rahatlatmak olabileceğini ileri sürmüşlerdir olmuştur. Hasta bitkisel ilaç lehine ihmal edilmemesi gerektiğini geleneksel tedavi bunlardan ailments muzdarip, daha bilimsel çalışmalara ihtiyaç vardır gibi.

Bu takviyeleri genellikle iyi tolere edilirken, hasta olası yan etkilerinin farkında olmalıdır. Bunlar baş ağrısı, mide bozulması ve kaşıntı olabilir. Nadiren silymarin eklem ağrısı, mide ekşimesi, ve iştah kaybı sonuçlandı. Diğer nadir görülen yan etkiler ishal, gaz ve iktidarsızlık olabilir.

Tüm hastalar milk thistle almak mümkün olabilir tamamlamaktadır. silymarin kullanmanın olası riskleri hamile veya emziren bilinmeyen iken. Hastalar hipoglisemi ya da diyabeti olan bu bitki kaçınmak gerekebilir. Ayrıca, herhangi bir milk thistle hazırlıkları zemin üzerinde bitki parçası yapılmış kaçınmalısınız tıbbi koşullar onların hormonları ile ilişkili olan kadınlar. Hormon ile ilgili koşullar uterin myom yanı sıra, meme, yumurtalık veya rahim kanseri olarak içerebilir.

alerjisi olan insanlar silymarin kullanmadan önce dikkatli olmalısınız. Milk Thistle da kivi, enginar karşı alerjiniz hastalarda ve ortak devedikeni alerjik reaksiyonlara neden olabilir. O papatya veya dalya aile herhangi bir bitki alerjisi olan bir reaksiyon olabilir. Hastalar alerjisi olan başka bir tıbbi durumdur ve o kim bir doktor ile olası bir reaksiyon önlemek için bitkisel takviyeleri görüşmeli ilaç alıyor.

Çocuklar silymarin takviyeleri almamalıdır. Orada yetişkin için standart dozaj tavsiyeleri vardır. Bazı çalışmalarda), 200 miligram (mg dozlarda kullanılan üç kez alınan günlük. Diğer çalışmalarda 450 mg günlük, bölünmüş dozlarda 280 kullanmıştır. Hastalar ayrıca önerilen doz için doktora isteyebilir.


Among the questions such as where is the, how old is, who is,... the answer of the question 'silymarin hakkında bilgi'.

[tweetle]

Hızlı ve Kaliteli Şip Şak Çeviri
Dosyanızı yükleyin, anında otomatik fiyat ve süre hesabı yapılsın,
siparişi verin hemen çevrilsin.


Latest searches

Adnan Binyazar Nereli?
What is Bahrain?
Demet Akalın'ın doğum günü ne zamandır?
Nazif ismi ne anlama gelir?


Now 1337 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine