Ask as if you're talking to a person:


shin splint hakkında bilgi


Soru: Shin splint nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Belirsiz tıbbi terim "shin splint" büyük ölçüde daha doğru terim medial tibia stres sendromu veya MTSS, ancak bir çok sporcu, dansçı yerini almıştır ve askerler hala eski terim kullanın. Shin splint hangi kemik dokusu ve alt shin kemiğin ince membran iltihaplı hale acı bir durumdur. shin splints en yaygın nedeni, özellikle çalışan ya da yineleyici manevraları atlama sırasında overexercising olduğunu. Shin splint / MTSS en sık yaralanma yolluk ve profesyonel aerobik dansçılar tarafından bildirilen biridir.

Ortalama koşmak sırasında, alt bacak stres önemli miktarda ayakları sert zemin veya beton grev olarak alabilirsiniz. Normalde, minderli koşu ayakkabıları ve düzgün bir koşma adım bu şok en aza indirmek, ama yıpranmış ayakkabılar, pronated ayak veya düz kemerli koşuculara shin kemikleri daha stres alırsınız. Tüm bu vurma sonucu enflamatuar ağrı alt shin kemik iki ya da üç inç alanda hissettim. doktorlar daha ciddi bir durum bir stres kırığı denilen şüpheli olsa da bu shin ateller vardır.

shin splints için en yaygın tedavi dinlenme en az bir haftadır. Buz paketleri ya da hafif bir elastik bandaj da ağrı en aza indirmek, ileri over-the-counter anti-enflamatuar ağrı hap ya da krem ile yardımcı olabilir. Shin splint sonunda iyileşir ama stresli bir etkinlik için çok yakında onları tekrar hızlı bir şekilde parlaması neden olabilir dönen. Bu nedenle pek çok doktor ve antrenör shin splints iyileşme sonra çalıştıran bir 2-4 hafta kısıtlama dair haberler yayınlıyor. bisiklet veya koşu bandı üzerinde Düşük etkisi çapraz eğitim Ancak izin verilebilir.

Shin splint nadiren ve ortopedi uzmanları bir dizi herhangi bir cerrahi müdahale gerektiren ameliyatları etkinliğini halen uygulanan soru. Shin splints kaçınarak anahtarı doğru eğitiyor. ısınma sırasında alt bacak kasları Stretching bileği daha iyi bir bas-off adımlar arasında edinmesini sağlayacak. Ayakkabı güçlü kemer desteği ve yeterli padding olmalıdır. Koşucular ve dansçılar sınırları, özellikle onların alt bacaklarda ağrı şiddetli ve lokalize olur geçmişte kendilerini itmek gerekir.


Among the questions such as who is, definition of, where is the,... the answer of the question 'shin splint hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

boncukcikolata?
akış şeması nedir?
Who is Arthur Machado?
neden bu site var?


Now 2839 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine