Ask as if you're talking to a person:


servikal lordoz hakkında bilgi


Soru: Servikal Lordoz nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Servikal lordoz servikal bir eğri ise, boyun omurları içeren omurganın alan. Bu kafa ve omurga stabilize yardımcı olduğu için eğri tamamen normal ve aslında arzu edilen, ama ne zaman eğrisi, dışarı düzeltiyor çok derin olur ise, ya da yanlış yönde yüzler, bir problem haline gelebilir. Tedavi birkaç tedavileri servikal lordoz kaybı için, spinal bakımı konusunda uzmanlaşmış bir sağlık profesyoneli tarafından denetlenmektedir edilmektedir.

Sağlıklı bir omurga olarak, servikal lordoz, çok geniş bir C gibi C boynun arkasına doğru bakacak şekilde görünüyor. Bu durumda servikal kifoz adı verilen, içinde eğrisi yukarı ya da yay diğer yönde düzeltiyor düzeltmek başlayabilirsiniz. Bazen bu ters lordoz "denir," referans olması omurga hala kavisli, ama eğri şimdi yanlış yönde çalışıyor. Sağlıklı servikal lordoz değişimler sonucunda insanlar yorgunluk yaşayabilirsiniz, garip kafa konumlandırma ve diğer belirtiler.

Bazı insanlar miras koşulların bir sonucu olarak servikal sorun yaşayabilirsiniz. Diğer durumlarda, bu yaralanma, stres, gerginlik, kötü duruş, ya da kötü konumlandırma neden olabilir. Daha önce sorunu daha tedavi seçenekleri mevcuttur ve yakalanır daha az muhtemel komplikasyonları olacak. Değişikliklerin normal servikal lordoz düzenli fizik muayene ile tanı konulabilir ve tıbbi görüntüleme çalışmaları gibi araçlar yardımıyla omurga görüntülemek için kullanılır.

Bir seçenek fizik tedavi omurga güçlendirmek, potansiyel insanların duruş ve konumlandırma iyileştirmeye teşvik etmek üzere tasarlanmıştır egzersizleri ile eşleştirilmiş olabilir. uyuyan kimse zarar tutuklama amacı ile uyurken boyun stabilize etmek için kullanılabilecek destek yastık gibi şeyler. Askıları da anormal servikal lordoz olanlar için bir seçenek uyum içinde omurga tutan brace ile olabilir.

Bazı hastalar için gerekli cerrahi gerekebilir. Cerrahi spinal füzyon eritme tarafından bu yüzden yersiz sürüklenme edemez servikal vertebra anormal eğrilik adres olabilir, örneğin. riskli olabilir çünkü Cerrahi genellikle son çare olarak kabul edilir ve hasta kalıcı yaşam tarzı değişiklikleri karşılaşabilirsiniz. Fusion, örneğin, zor ve kafa açmak için omurga bazı esneklik ve elastikiyet kayıpları nedeniyle insanların yaralanma savunmasız kalmasına neden olabilir yapar.


Among the questions such as who is, what is, is it true that,... the answer of the question 'servikal lordoz hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

What is Du Quoin?
dutiful ne demek?
What is Maine Regional Airport?
How Old is Hazreti Ömer?


Now 5127 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine