Ask as if you're talking to a person:


seruloplazmin hakkında bilgi


Soru: Seruloplazmin nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Seruloplazmin bakır% 90 üzerinde kan taşıyan bir proteindir. Ayrıca demir metabolizmasında yer alır ve ferroxidase resmi bir adı vardır. Orada seruloplazmin kan düzeyleri için bir test olduğunu dışladı nadir bakır eksikliği hastalıkları.

Bakır insan diyet alınır ve vücut fonksiyonları bir dizi için gerekli. bağırsak, karaciğer ya saklar, dalmış olsa veya farklı enzimler bir takım için üretir. Seruloplazmin ilk form bakır iyon eksik sentezlenir. Bu form, kararsız ve parçalayan hızla eğer bakır o ekledi değildir. Karaciğer öncü forma, bakır altı ila yedi molekülleri ekler ve kan dolaşımına bakır taşıyan enzim duyurdu.

Seruloplazmin test kan serumu bu protein düzeyi gösteren bir kan testidir. Bu rutin bir test değildir ve öncelikle nadir bir genetik bozukluk Wilson hastalığı denilen tanımlanmasına yardımcı olması için emretti. Bu bozukluk ile karaciğer seruloplazmin proteini içine bakır dahil etmek için başarısız olur. bakır Toksik düzeyde beyin, karaciğer ve diğer organlarda birikir. kişi hızla bakır şelatörlerin ile tedavi olmadığı sürece Bu hastalık ölümcüldür.

Şelatörlerin moleküllerdir ki metaller bağlanırlar. Onlar medicinally vücutlarındaki fazla metaller hastaların tedavisinde kullanılır. Şelatörlerin, bind metal ve sonra da kan dolaşımına kaldırılır birlikte aşırı metal ile tanıtılmaktadır. şelatörlerin Farklı türleri metallerin bind farklı.

Başka bir nadir genetik hastalık seruloplazmin genindeki bir mutasyon nedeniyle denilen aceruloplasminemia olduğunu. Normalde bu enzim hücrelerinden demir kaldırır. onun yokluğunda, demir toksik düzeyde karaciğer, beyin, pankreas, inşa ve retina. bireylerin orta yaş, diyabet ve Parkinson hastalığı belirtileri ulaşmak olarak gelişir. Mümkün bir demir bağlayıcı ajan ile tedavi bu komplikasyonların ilerlemesini durdurmaktır.

Düşük seruloplazmin düzeylerinin Diğer nedenler çok nadir bir sendrom Menkes hastalığı olarak bilinen yer alıyor. vitamin aşırı dozda C Düşük düzeylerde yalnız belirli bir teşhis için kullanılamaz olduğu gibi Bakır eksikliği başka bir neden vardır. Sonuçlar genellikle bakır düzeyleri için testler ile birlikte değerlendirilir.

yüksekliğidir nedenleri, şiddetli enfeksiyon, doku hasarı, hem de kronik ve akut inflamasyon içerebilir. Gebelik seruloplazmin düzeylerinde artışa için başka bir neden. Ek nedenleri lenfoma, romatoid artrit, sistemik lupus eritematozus ve çeşitli kanserlerin içerebilir


Among the questions such as where is the, who is, birth place of,... the answer of the question 'seruloplazmin hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Piri Reis Kaç Yaşında?
Kayhan İsminin Anlamı Nedir?
3/5'i 150 olan sayının tamamı kaçtır?
Aydın Bilgin Nereli?


Now 5127 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine