Ask as if you're talking to a person:


renal kitle hakkında bilgi


Soru: Renal Kitle nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Bir böbrek kitle üzerinde bir büyüme ya da böbrek bulunuyor. Bu tür kitleler genellikle böbrek veya çevresine çeşitli nedenlerle için yapılabilir radyolojik inceleme sırasında tanı konur. Bir böbrek kitle saptandığında, önemli olmadığını belirlemek için değerlendirmektir olup olmadığını ek tıbbi adımlar atılması gerekmektedir. Bu tür kitlelerin benign ve malign olabilir ve orada tedavi seçenekleri onlarla başa çıkmak için kullanılabilir vardır.

böbrek sorunları Bazen belirtiler anormallikler aramak için bir ultrason veya böbrek benzer tıbbi görüntüleme çalışması için bir doktora götürmek. Bu belirtiler ve kanda elektrolit dengesizliklerine güçlük, sık idrara çıkma İdrar karın, hassasiyet ekleyebilirsiniz. Bu durumlarda, bir kitle görüntüleme çalışması sırasında ve gösterecektir MRI gibi çalışmalarla çok açık ayrıntılı olarak görülebilir. Diğer durumlarda, kitle içinde böbrek anormallikleri radyolog tarafından görülür ilgisiz nedenlerle bir çalışma sırasında tanımlanır.

A renal kitlenin kist bu durumda genellikle sıvı ile doldurulur ve bazı döküntü, içerebilir veya sağlam bir büyüme olabilir form alabilir. Benign tümörler bazen böbrekler, ama ortaya ne sağlam bir büyüme daha yaygın olarak ele alınması gereken bir malignite işaretidir. görüntüleme çalışma kitle katı, bir doktor bir patoloji laboratuvarında analiz için kütle bir örnek almak için biyopsi önerebilir olduğunu göstermektedir durumunda. Analizi hangi hücrelerin türlü kitle dahil olduğunu belirlemek için kullanılır.

Bir kanser renal kitle genellikle kaldırılması gerekmektedir. Kaldırma tüm böbrek tavsiye olabilir, veya mümkün boyutu ve kitle konumuna bağlı olarak böbrek parçası koruyan bir ameliyat gerçekleştirmek için olabilir. radyasyon ve kemoterapi gibi ek tedavi umutları kitle bu tedavilerden sonra nüks olmaz malign hücreleri öldürmek için kullanılır.

renal kitle iyi huylu görünüyorsa, doktor kitle izlenmesi tavsiye edebilir. Benign kitlelerin halen böbrek fonksiyonlarını etkileyebilir ve endişe kaynağı yapan diğer sağlık sorunlarına neden. Sonuçta, bir hasta kitlesi böbreklerin önemli bir alan üzerine yeterince büyük ya da gelmesi büyür eğer diyaliz veya böbrek nakli başarısız böbrek değiştirmek isteyebilir.


Among the questions such as where is the, birth place of, who is,... the answer of the question 'renal kitle hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Tasallut Manası Nedir?
Göksel'in doğum günü ne zamandır?
bireysel krediler hakkında bilgi?
Kuşe, neyin bir türüdür?


Now 7750 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine