Ask as if you're talking to a person:


raman spektroskopisi hakkında bilgi


Soru: Raman Spektroskopisi nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Raman spektroskopisi tekniği radyasyon ve madde arasındaki dalga boyu fonksiyonu incelemektir. Özellikle, titreşim ve dönmeler gibi bilim çalışmaları düşük frekans modu. süreç işler ana yol parçacıkların kinetik enerji koruma olmadan monokromatik ışık saçılma gereğidir. Ne zaman lazer ışığı yapıların titreşimleri ile bir atom, ışık kendi içinde bir tepki içinde etkileşim sonucudur. Bu bilim adamları sistem Raman spektroskopisi lazer kullanımı hakkında bilgi toplamak için izin verir.

Raman arkasındaki temel kuram spektroskopisi Raman etkisidir. Hafif bir molekül üzerine elektron bulutu ile etkileşim niyetiyle yansıtılır, bir çevresi veya elektronlar arasında atom olarak. Bu molekül ışığın tek tek birimler, bir foton olarak bilinen heyecanlı olmalarına yol açmaktadır. molekülün içinde enerji seviyesi artar veya azalmıştır. Işık belli bir yerden sonra bir lens ile toplanır ve bir monokromatör geçirilen.

A monokromatör optik ışık dar bir dalga boyu bant ileten bir cihaz. Aslında şeffaf katı ve sıvı, Rayleigh saçılması olarak bilinen ışık saçma çeteleri, dalga boyları yakın lazer gelen ışığa dağınık olan nedeniyle, süre titreşim bilgi dedektörü tarafından toplanan birlikte kalan ışık.

Adolf Smekal Raman etkisi ile 1923 yılında ışık saçılma fikri öngördü. Ancak, 1928 kadar değildi Sir C.V. Raman Raman spektroskopisi arkasında olanakları keşfetti. Onun gözlemleri öncelikle güneş ışığı aslında lazer teknolojisi hazır zaman değildi nedeniyle uğraşmıştım. o ışık değişti frekans gözlem sırasında fotoğrafik filtre kullanarak, monokromatik ışık proje başardı. Raman Fizik 1930 yılında keşfi için Nobel Ödülü'ne layık görüldü.

Raman için en sık kullandığı spektroskopi kimya alanında, tıp ve katı hal fiziği bulunmaktadır. Moleküllerin Kimyasal bağlar süreci boyunca, araştırmacılar daha kolay titreşim frekansı üzerinden bilinmeyen bileşikler belirleme imkanı veren analiz edilebilir. Tıpta, Raman lazerler gazlar anestezik kullanılan karışım izleyebilirsiniz.

Katı hal fiziği teknoloji çeşitli katıların uyarılmalar ölçmek için kullanmaktadır. kavramının Gelişmiş sürümleri de kolluk tarafından tespit etmek, sahte ilaç ambalajı ise hala kullanılabilir. Bu, teknoloji duyarlılık sınırlıdır ve istenen molekül ulaşana kadar aslında belirli katmanları geçmesine izin oluşur.


Among the questions such as where is from, who is, how old is,... the answer of the question 'raman spektroskopisi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

rakam hakkında bilgi?
makine dili nedir?
Hukuki bir terim olan elim ne demektir?
902126590944 Telefon Numarası Hangi Firmanın?


Now 8418 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine