Ask as if you're talking to a person:


radial nabiz hakkında bilgi


Soru: Radial Nabız nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Zaman kalp aynı zamanda arterler nabız atıyor. başkaları da vücutta derin erişilebilir vardır Bazı radyal ve karotis arterleri gibi bu damarların kolayca hissedilebilir. Bu nabız ölçümü kalp atışlarını sayma kolay bir yoludur ve bu yararlı veya aktif istirahat kalp atım hızı gibi şeyler belirlenmesi için olabilir.

belirtildiği gibi, iki en yaygın yerlerin kalp ölçmek için boyun tarafında olan karotis arterler, at ve radial arterlerde. Nabız radial arter bileğinin iç kısmında hissediliyor. Iyi bir yolu bu indeks ve karşısında el orta parmak kullanmaktır bulabilirsiniz. aşağı bilek kadar başparmak çizgi izleyerek ulaşılır. İnsanlar başparmak altında bilek sağ kemikleri notu olacaktır. Bir kere bu kemikler, yumuşak doku küçük bir alanda geçer ve ulaşıldığında radyal nabız fark olmalıdır. el başparmak tarafında bilek değil, doğrudan bilek ortasında buluştuğu Bu yaklaşık yarım (2,54 cm-1.27cm) aşağıda inç bir inç.

İnsanlar onların parmak ve başparmak ile bilek kapma konusunda ortak bir hata yaparsanız bir radial nabız almak. Çünkü başparmak da bakliyat Bu nabız sayısı çalışırken, zorlaştırıp. Özellikle başka birinin darbe alarak, önemli sadece elin ilk iki parmak kullanmak. Bu nabız etkileyebilecek olarak çok sert bir yanlış olabilir, Presleme. Zaman zorluk radyal nabız bulma sahip, onun yerine iki karotis arter ve nabız bulmaya düşünün.

Bunun için uygun bir doğru radial nabız almak, bir kişinin bir saat ya da ikinci bir ele sahip izlemek erişmek gerekir. İnsanlar tek bir dakikada vuruş sayısını bulabilmek için, hedefliyoruz ama genelde bu olabilir 10-15 saniyede bir vuruş sayarak tahmini en azından. Sayılır beats sonra altı veya dört sırasıyla uygun dakikada kalp atım sayısını belirlemek için çarpılır. Alternatif olarak bazı insanlar altı saniye radyal nabız almak ve 10 ile atıyor çarpın. Bu son biraz daha az doğru olabilir, bazıları tam altmış saniye dakikada vuruş en iyi count (BPM) almak için nabız sayımı yapmak.

Orada birçok nedenden ötürü insanlara radyal nabız almak isteyebilirsiniz neden vardır. Bunlar doktor tavsiyeleri, ya da dönüşümlü göre istirahat kalp atım hızı belirleyici olabilir, bunlar antreman olabilir ve olsunlar aerobik egzersiz için kendi optimum nabız ulaştınız belirlemeye çalışıyor. hastanelerde kalp hızı kontrol etmek için hayati çekerken Alternatif olarak, insanların bilinçsiz diğerleri nabzını ve bu ortak bir işlem gerekebilir.


Among the questions such as how old is, birth place of, where is the,... the answer of the question 'radial nabiz hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

bing?
902328438633 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Who is Captain America?
What is Buxtehude?


Now 2791 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine