Ask as if you're talking to a person:


pugilistik demans hakkında bilgi


Soru: pugilistik demans nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Pugilistik demans yıllar kafa travmasına birden fazla olay nedeniyle üzerinde gelişen bir hastalıktır. Sık concussions kalıcı beyin hasarına, giderek zihinsel fakülteleri kötüleşmesine yol açabilir. Adından da anlaşılacağı gibi durum çok profesyonel boksörler veya pugilists ortak vardır. ilaç ve tedavi bilişsel dejenerasyon ve yardım hastaların oranı yavaş hastalığı ile yaşamayı öğrenmelerine yardımcı olabilir ama var pugilistik demans tedavisi yok vardır.

pugilistik demans, zihinsel ve fiziksel belirtiler bir dizi görüntüleyebilir bir kişi. Bozukluğu yazılı işleme veya dil konuşulan, bireyin yeteneğini engellediğini görevler konsantre ve olaylar hatırlıyorum. Bazı insanlar, ve öngörülemeyen davranış değişiklikleri psikotik dönem, ruhsal değişim deneyimi. Fiziksel belirtiler sıklıkla olanlar Parkinson hastalığı ile görülen benzer ve el titreme, içerebilir, zorluklar konuşma ve motor hareket koordinasyon kaybı.

pugilistik demans belirtileri sadece boksörler bulunmaz. hokey ve futbol gibi temas sporları oyun atletleri de durum olma riski vardır. hızlı, kayak ve paten gibi yüksek darbe faaliyetleri pugilistik demans neden olabilir çekici eğer yeterince alınır düşüyor. Tekrarlayan concussions hep pugilistik demans olarak tezahür yok. Muhtemelen Ancak, beyincik birden fazla serebral kontüzyon, hasar ve kitlesel nöron ölümü içinde on yıl yaklaşık sorunlara neden başlar olacaktır.

Bir doktor, hastanın tıbbi geçmişi gözden geçirerek, mevcut belirtilerin değerlendirilmesi ve performanslı görüntüleme testleri pugilistik demans teşhis edebilirsiniz. Bilgisayarlı tomografi, beyin ve beynin fiziksel bulgular aramak için kullanılan zarar kaynaklanıyor. EEG ve diğer elektrikli beyin dalga izleme araçları hastanın durumunun şiddetini belirlemek bir nörolog yardımcı olabilir.

Tedavi tedbirler büyük ölçüde bir harf ile ayrı ayrı belirlenir. Bir doktor genellikle nöbetler, titreme, kas spazmları önlemek ve hastalığın başka fiziksel belirtileri ilaçlar reçete. Antipsikotik ilaçlar ve sakinleştirici yararlı davranış salıncaklar, halüsinasyonlar muzdarip hastalar için, ve konsantrasyon problemleri olabilir. Birçok hasta devam eden konuşma ve fizik tedavi onları günlük yaşamlarında bağımsızlık mümkün olan en yüksek derecede korumaya yardımcı olmak için katılırlar.

Pugilistik demans kadar tedavi edilmesi daha önlemek daha kolaydır. bir kask takmak şart oynarken iletişim ve eylem spor, motosiklet sürme ve kafa travması muhtemelen diğer aktivitelere ilgi çekici. boksörler demans görülme sıklığı yüksek olması nedeniyle, dünyanın birçok lig onların sporcuların pratik hem de gerçek koruyucu şapka giymek eşleşmeleri gerektirmektedir.


Among the questions such as how old is, definition of, where is the,... the answer of the question 'pugilistik demans hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

alupka hakkında bilgi?
Nusret Çolpan Nereli?
What is Chicago Heights?
Qué es Arrey?


Now 9905 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine