Ask as if you're talking to a person:


psodotumor serebri sendromu hakkında bilgi


Soru: psödotümör serebri Sendromu nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Psödotümör serebri sendromu, bazen idiyopatik intercranial hipertansiyon denilen bir nörolojik intercranial basınç artışı ile karakterize, orada çok fazla kafatası içinde beyin omurilik sıvısı belirten olduğunu. Bu durumun adı tam anlamıyla sahte beyin tümörü "olarak çevirir," belirtiler ve sunum o beyin tümörü taklit edebilir çünkü. Neyse ki, psödotümör serebri sendromu çok daha az bir beyin tümörü daha tehlikeli ve orada basıncı rahatlatmak ve belirtileri adresi tedavisinde kullanılabilecek çok seçenek vardır.

Bu durum en sık kadınlarda 20 ve 50 yaşları arasında ortaya çıkar. Daha fazla kilolu kişilerde yaygındır ve bazı ilaç alıyor insanlar birlikte insanlarla kim lupus gibi altta yatan koşullar var. Durum da hamile kadınlarda sıklığı gözlenmiştir. Bu beyin omurilik sıvısı, veya yetersiz geri emiliminin ve drenaj, kafatası içinde inşa başlamak için sıvı nedenlerle bir aşırı ya göre, beyin üzerine baskı ve bazı çok belirgin belirtiler neden kaynaklanıyor.

psödotümör olan insanlar serebri sendromu baş ağrısı deneyimi eğilimi, görme bozukluğu, bulantı, kusma ve baş bir darbe hissi, büyük bir beyin tümörü tüm klasik belirtileri. kombine Bu belirtiler bir nörolog ideal için doktora gitmeyi zaman bir sinyal vardır. Tipik olarak, bir nörolog, onlara neden olan şeyin altına almak için bir tıbbi görüntüleme çalışması hastanın bu belirtilerle seyreder ister. psödotümör durumunda serebri sendromu, herhangi bir tümör olarak görünür olacaktır ama orada sıvı açık bir birikimi kafatası olacaktır.

İlaçlar bazen kafatası sıvı birikimini azaltmak için kullanılabilir ve bazı durumlarda, örneğin kilo kaybetme ya da doğum kontrol da sorunu gidermek olabilir gibi bazı ilaçların kullanımını durdurarak gibi yaşam tarzı değişiklikleri. Diğer durumlarda, gerekli sıvı drenaj cerrahi gerekebilir. Bir cerrah da bu yüzden tekrar inşa edemez drenaj sıvı izni bir şant yüklemek için tercih edebilir.

Bir keresinde, psödotümör serebri sendromu, bu durumda hastaların daha agresif tedavi seçenekleri aramak gerekebilir tekrarlayabilir tedavi edildi. durum tedavi edilmezse, kalıcı görme kaybı veya göz karşı basınç önemli uygun tedavi için geçici bir sonucu olarak zarar bile bazı rahatsızlık veya yaşam tarzı ayar içerebilir yol açabilir.


Among the questions such as where is from, birth place of, where is the,... the answer of the question 'psodotumor serebri sendromu hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

algoritma nedir?
linea nigra hakkında bilgi?
318 Nerenin Alan Kodu?
wifibulucu?


Now 8371 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine