Ask as if you're talking to a person:


prognatizm hakkında bilgi


Soru: prognatizm nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Prognatizm hangi çene protrudes bir kısmında, çene veya üst çene neden ileri çıkıntı bir durumdur. Genetik olabilir, gibi ünlü Hapsburg çene durumunda, ya da bir sağlık durumunun sonucu olabilir. prognatizm şiddetine bağlı olarak, çeşitli tedaviler protrüzyon azaltmak için kullanılabilir. Medikal tedavi genellikle çıkık çene, yemek, nefes veya konuşma, ya da kimse derinden onun yüz yapısı hakkında rahatsızlık hisseder eğer müdahale kullanılır.

Orada prognatizm üç türü vardır:, maksiller, mandibular ve alveoler. Mandibular prognatizm olarak, alt çene dışarı çıkar, çene neden yüzünden dışarı çıkmak için. Maksiller prognatizm ve üst çenenin içeren tipik bir uzun yüz görünümü oluşturur. Hastalar dişlerinin bulunduğu çene parçası etrafında alveoler prognatizm deneyim anomaliler, diş yüzünden bir açıyla dışarı çıkık ile.

Bazı durumlarda, prognatizm sadece genetik olduğunu. Bazı aileler arasında ve insanların dünyanın bazı bölgelerinde insanlar doğal prognatizm var ve prognatizm oldukça yaygın aile özelliğidir. Diğer durumlarda, Crouzon sendromu gibi genetik bir mutasyon veya genetik bir bozukluk sonucu olabilir. Ayrıca akromegali gibi ileri yaşlarda ortaya koşulları, yanıt olarak, bir bozukluk içinde çok fazla büyüme hormonu üretilir gelişebilir. prognatizm aniden gelişir ise, bir işareti birinin ele alınması gereken bir sağlık sorunu yaşanıyor olabilir.

Bazen prognatizm fiziksel travma veya hasta adına bazı faaliyet neden olabilir. Alveolar prognatizm, örneğin çocuklarda başparmak-emme ile bağlantılıdır. gece sonra başparmak veya parmak gece rutin emme dişler çene hareket etmek için, neden sadece diş sürüklenen konumlarını düzeltebilirsiniz ortodonti giymiş gibi. Çene de bir mola veya ciddi yaralanma sonrası, özellikle düzgün koymak değil hareket edebilir.

Çoğu zaman, doktorlar yalnız prognatizm bırakarak öneririz. Ancak, bir sorun olabilir ve bu durumlarda, var alınabilecek bazı düzeltici tedbirler vardır. özellikle çocuklarda yavaş yavaş daha az aşırı uyum içine yararlı olabilir çene çekme Düzeltici ortodonti, hala büyüyor beri. cerrahi pahalı ve düzelme süresi olmasına rağmen Cerrahi işlem de prognatizm düzeltmek için kullanılabilir, uzun olma eğilimindedir.


Among the questions such as is it true that, where is from, where is the,... the answer of the question 'prognatizm hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Falih İsminin Anlamı Nedir?
Who is Matt Wagner?
bayram ne zaman?
network danismani hakkında bilgi?


Now 2812 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine