Ask as if you're talking to a person:


primitif noroektodermal tumor hakkında bilgi


Soru: Primitif nöroektodermal tümör nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Primitif nöroektodermal tümör on yaşında daha az olan genç çocuklarda kanser beyinde meydana karmaşık bir form, en sık, ama muhtemelen eski. Terim yanlış anlama nedeniyle farklı bu tümörler sınıflandırma yolları vardır yol eğilimindedir. Genellikle sınıflandırma değişebilir beyindeki yere göre ortaya çıkar. onlar da nöroepitelyal hücreler denir beyin ve spinal madde oluşturmak hücrelerinden oluşan olma eğilimindedirler, çünkü bu tümörler genellikle birlikte, bunlar beyinde meydana olursa olsun gruplandırılmış nedeni vardır. Bu beyin ve omurga, ilkel nöroektodermal tümör belirtileri birçok yerde değişken olabilir bulunmaktadır beri.

ilkel nöroektodermal tümör oluşabilir Bazı belirtiler özellikle sabahları aşırı baş ağrısı, yorgunluk ya da uyku hali ve bulantı nöbetleri veya mide içerir. Nöbetler tümör büyümesi sonucu ve meydana gelebilir ek belirtiler tümörün bulunduğu yere bağlı olabilir. Ayrıca motor becerileri, görme değişiklikleri ve ruh hali olabilir. Bazen ilkel nöroektodermal tümör omurgada oluşur ve bu mesane ve bağırsak gibi alt vücut fonksiyonlarını etkileyebilir.

Ne zaman primitif nöroektodermal tümör şüphesi, insanlar genellikle yükseköğretim hastanelere daha kapsamlı testleri için başvurulur. Erken test teknikleri Çeşitli tarama yoluyla tümörleri bulmak odaklanmaktadır. Bu röntgen, manyetik rezonans görüntüleme (MRG) ve bilgisayarlı tomografi veya CAT / CT taramaları içerebilir.

Bu tümörlerin onlar yayılmış yapmak malign olduğundan. Bir kez bulundu, doktorlar evreleme kanser diğer formları benzer değildir primitif nöroektodermal tümör, evrelemesinde belirlemek gerekiyor. Bunun yerine doktorlar risk faktörü bu kanserlerin belirleyecektir. Risk tümörün konumu ile ilgilidir, ne kadar ya da ameliyat sırasında, çocuğun yaşı kaldırılır ve vücudun diğer bölgelerine kanser yayılmış derecesi. Yüksek risk, ya da ne kötü risk denir, genellikle bir tümör küçük çocuklar ve özellikle de vücuda yayıldığı veya imkansız cerrahi hepsini kaldırmak için yapar beynin bir kısmında oluşur tanımlanır.

Cerrahi olarak çıkarılması bu kanser türünün için her zamanki ilk tedavi ve bu daha sonra çeşitli yaklaşımlar ile malign hücreler ve tutuklama kanser büyüme öldürmek için takip eder. Bu tedaviler radyasyon ve / veya kemoterapi içerebilir. İlk başarılı tedavisi bile, tümörlerin rekürrens için risk oluşturur. Bu nüks tedaviye iyi cevap değil eğilimi ve son derece kötü prognozlu bir hastalıktır.

Primitif nöroektodermal tümör neyse ki çok nadirdir. Bu iyi bir bakış açısıyla o birkaç kişi bunu yaşayacaksınız iken, aynı zamanda az sayıda fırsat o ortadan kaldırılması konusunda geniş çaplı araştırma demektir. kanser tedavisi hakkında genel bilgi geliştirmek için devam etmesine rağmen Tedavi bugün ve tüm olgularda tedavi edemez gelecekte tümörlerin bu formları uygulanabilir.


Among the questions such as what is, how old is, where is from,... the answer of the question 'primitif noroektodermal tumor hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Andreas Görlitz?
Qué es Banneville-la-Campagne?
sahibinden?
Karaman Adı Nereden Gelmiştir?


Now 9241 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine