Ask as if you're talking to a person:


plevral kalinlasma hakkında bilgi


Soru: Plevral kalınlaşma nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: akciğerlerin astar, plevra veya plevral membran denilen akciğerler ve koruma ve destek sağlar kapak ince membran oluşur. Bazı hastalıklar kalınlaşmasına, sık sık iltihap sonucu bu membranların neden olabilir. Plevral kalınlaşma yaygın mezotelyoma ve asbest, asbest teması neden olduğu bağlıdır. Durum da sarkoidoz ve tüberküloz gibi diğer hastalıklar neden olabilir.

Plevral kalınlaşma asbest maruziyeti ortak bir yan etkisi ve bu kalınlaşma tanısı için bir erken uyarı işaretidir. kronik irritasyon ve enflamasyon sonucu plevral membran kalınlaşmasına asbest lifleri onlar akciğerlerde lodge neden olur. Asbest lifleri böylece çıplak gözle görülemez küçük, ama akciğer ve akciğer zarı onların iğne benzeri şeklinde hassas dokulara yaygın hasara neden olabilir.

Ne zaman asbest maruziyeti nedeniyle, plevral kalınlaşma fibrozis ve efüzyon gibi plevral hastalığın diğer sonuçları ile birlikte ortaya çıkar. Plevral fibrozis akciğerlerde hasara asbest lifleri nedeniyle tamir için bir girişim olarak ortaya çıkar bağ dokusu, fazla miktarda gelişimi anlatılmaktadır. Plevral efüzyon zaman iltihap sıvısı akciğer ve akciğer astarları arasında birikir neden oluşur.

Kalınlaşma, fibrozis ve plevral membran efüzyon asbest karakteristik sonuçları, fakat aynı zamanda mezotelyoma olgularında görülebilir. akciğer Bu değişiklikler doku, giderek belirgin azalmış akciğer fonksiyonu yol açan ciddi sonuçlar doğurabilir. asbest İnsanlar genellikle kuru öksürük, göğüs ağrısı ve nefes darlığı var. Bu belirtiler kısmen plevral kalınlaşma, fibrozis ve efüzyon nedeni akciğer dokusunun sert olmayı, akciğerlere doğru şişirmek edemiyoruz anlam ortaya çıkar.

plevra kalınlaşma hem asbest ve mezotelyoma bir belirtisi, ancak diğer asbest ile ilgili olmayan nedenleri vardır. Tüberküloz, Mycobacterium tuberculosis ile akciğer enfeksiyonu nedeniyle ve sarkoidoz, kronik inflamatuvar bir hastalığıdır, ayrıca plevral kalınlaşma neden olabilir. Bu plevral belirti de bir koşulu ile birlikte adı verilen oluşabilir göğüs boşluğunda kan varlığı neden olduğu hemotoraks.

plevral membran kalınlaşma tedavi edilebilir bir durum değildir. kalınlaşma asbest gibi bir hastalığın belirtisi olduğu için, tedavi daha kalınlaşma altında yatan neden odaklanmıştır. Asbest kendisini tedavi edilebilir değildir, ancak belirtilerin etkileri ağrı ve akciğer fonksiyon kaybı telafi yardımcı tedaviler ile ıslah edilebilir.


Among the questions such as where is the, where is from, is it true that,... the answer of the question 'plevral kalinlasma hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

laplasyen hakkında bilgi?
Rüya Taner Kaç Yaşında?
Yiğit İsminin Anlamı Nedir?
Ebter Manası Nedir?


Now 9301 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine