Ask as if you're talking to a person:


plazma hakkında bilgi


Soru: Plazma nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Plazma maddenin bir faz katılar, sıvılar farklı ve gazlar olduğunu. Bu evrendeki maddenin en bol aşamasıdır - iki yıldız ve yıldızlararası toz plazma oluşur. Bu konuda kendi faz olmasına rağmen, plazma genellikle, iyonize gaz denir. Bu elektronlar kendi nükleon kaldırılır edilmiş ve serbestçe plazma içinde yüzen dışında normal bir gaz benzer. Bile atomların sadece% 1 bunların elektron kaybetmiş, bir gaz plazma gibi davranış gösterecektir.

Plazma elektriksel olarak iletken ve manyetik alanlar tarafından manipüle edilebilir. Bu plazma ekranlar, floresan lambalar, neon, plazma topu, photolithographic gravür makineleri, alevler, yıldırım, aurora borealis, tesla bobinleri, ve daha fazlası dahil olmak üzere günlük bağlamlarda çeşitli bulunabilir.

Plazma büyük ölçüde değişmektedir. Bazı parametreler sınıflandırılması için kullanılan iyonizasyon, sıcaklık, manyetik alan yoğunluğu derecesi ve partikül yoğunluğu vardır. Örneğin, bir mum alevi gaz sadece çok hafif iyonize bir yıldırım yolunda hava ise yüksek iyonize olmasıdır. Bazı çok yüksek sıcaklık, bir yıldızın merkezi gibi Bazı plazmalar çok düşük sıcaklık, galaksiler arası orta benzer.

nötr atomlar oluşan gazlar, plazma ücret aksine farklı bileşenlerin kendi kendiliğinden hareket var. Serbest elektronların negatif ücret uygulanır. Çekirdek, eksik elektronlar, pozitif iyonlar ücret uygulanır. En plazmalar hala elektrik tarafsız da vardır bütün atomlar içerir. Bunların her bileşenlerin beri farklı iç ve dış koşullar, karmaşık dalga benzeri olayların çeşitli değişiklikler karşısında ortaya çıkabilir davranır olabilir.

Plazma olayları güvenle kendi evinde bir plazma topu kullanımı ile görülebilir. Bir plazma topu bir ücret gaz bir cam küre içinde bulunan yoluyla bir elektrik alanı çalışır. Bir kişi dokunur dünyanın kenarına, plazma kişinin parmak görünür iplik dışarı göndererek, "zemin" kendisi için bir elektrik şarjı eğilimini gösteren yanıtlar. Kompleks, fraktal desenler topu içinde görülebilir.

plazma manyetik alanlar içerdiği olabileceğinden, çok sıcak bir çevre ortama ısı difüzyon olmadan yapılabilir. derece Plazmaların ölçme milyonlarca Kelvin Tokamak reaktörler, çörek şeklinde plazma tuzaklar içinde üretilmiştir. değil-de-uzak gelecekte, düzenli güç büyük miktarlarda üretmek nükleer füzyon reaksiyonları başlatmak için plazmalar kızgın kullanabilirsiniz.


Among the questions such as who is, definition of, what is,... the answer of the question 'plazma hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

How Old is Dimitris Hristofyas?
harvey keitel hakkında bilgi?
Does Chickens can breath underwater?
headrest ne demek?


Now 9835 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine