Ask as if you're talking to a person:


piroforik hakkında bilgi


Soru: piroforik nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Piroforik kendiliğinden normal sıcaklıkta yanma olacak maddeler tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Maddelerin piroforik onların otomatik ateşleme noktası son derece düşük, onları yakıcı düzenli hava başlatmak için izin vardır. Bunlardan bazıları maddelerin de suda, bazen son derece patlayıcı reaksiyon tetikleme tutuşturmak olacaktır. Özel önlemler zaman, kendiliğinden ateşleme ve potansiyel yaralanma veya hasar riskini azaltmak için bu tür malzemeleri taşıma uyulması gerekir.

Katılar, gazlar ve sıvılar potasyum, fosfin, sodyum, fosfor, uranyum gibi ve demir sülfür tüm piroforik olabilir. Bazı durumlarda, ateşleme maddenin bölünerek, örneğin ne zaman ince dilimler, birisi keser uranyum veya ince parçacıklar oluşturmak için demir sülfür losyonları tetiklenebilir. bir inert durumda iken diğer durumlarda, malzeme sadece combusts. Pyrophoricity da malzeme kızdırma görünmesini ya da içten içe neden olabilir.

Özel yangın söndürücüler cehenneme piroforik malzemeler yarattığı gidermek gerekmektedir. malzemeye bağlı olarak, çeşitli güvenlik önlemleri, tehlike bölgesinde kaçınarak sıcaklıklardan bir ortamda kendiliğinden ateşleme önleyecektir argon gibi asal gazlar ile dolu çalışma kadar görülebilir. insanlar bu tür ortamlarda yaşayamaz yana destekleyici solunum cihazı bu durumlarda gereklidir.

laboratuvarlar ve insanların kendiliğinden tutuşmasına malzemelerin idare endüstrisi, belirli protokoller genellikle her madde için, hangi koşullarda o tutuşturmak olacak koşullarına bağlı olarak ve kendiliğinden yanma riski gelişmiştir. Tipik olarak, personel koruyucu giysiler giymek için fiziksel yaralanma riski daha olası hale gerekiyor ve duman davlumbaz ve özel araçlar gibi güvenlik önlemleri de mevcuttur. Ayrıca önemli önlem bu tür maddelerin atılması dikkat etmektir.

Bu tür malzemelerin hepsinin güvenlik önlemleri farkında emin olmalısınız işlenir ortamlarda çalışmak Bireyler. Hatta bir laboratuvar teknisyeni veya kapıcı ciddi yaralanma veya ölüm riski varsa o ne yapacağını farkında değildir, ve eğitim iş bir parçası olarak sağlanmalıdır. Bu tür eğitim verilen değilse, o ve uygun hazırlık eksikliği talep edilmelidir kuruluş veya resmi güvenlik gözetiminden sorumlu rapor edilmelidir.

Bu malzemelerin bazı pratik uygulamalar var. Örneğin, piroforik metal çakmak bir kıvılcım yaratmak için kullanılır. Kullanıcılar parçacıklar oluşturmak için metal çarpıcı tarafından kıvılcım, kendiliğinden tutuşmasına bunu teşvik olun. Sırayla yakıtlar hafif içine yanıcı bir sıvı tarafından sürekli bir alev kıvılcım. Flint ve çelik de piroforik özellikleri, bu durumda bir hangi bir ateş gibi bir şey tutuşturmak için kullanılan kıvılcım yapımında dayanır.


Among the questions such as who is, is it true that, definition of,... the answer of the question 'piroforik hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

neden bu site var?
What is Alvin Journeyman?
'İnce Memed' adlı eseri kim yazmıştır?
Yurdakul İsminin Anlamı Nedir?


Now 9833 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine