Ask as if you're talking to a person:


perikardiyal efuzyon hakkında bilgi


Soru: Perikardiyal efüzyon nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Kalp dokusu ile saran perikard denilen iki kat olmasıdır. fırsat ve olası koşulların çeşitli nedeniyle günü, bu katmanlar perikardiyal sıvı ile, ekstra basınç kalp var olan bir durum yaratarak aşırı dolu olabilir. Bu perikardiyal efüzyon denir ve kalp fonksiyonları için artan baskı kalp yeteneğini düzgün dövmek inhibe edebilir beri potansiyel olarak büyük bir risk teşkil etmektedir. bu riski göz önüne alındığında, perikardiyal efüzyon daima ciddiye alınmalı ve insanların sorunu çözmek için tedavi çeşitli gerekebilir.

Orada perikardiyal efüzyon birçok potansiyel nedenlerdir. Bu kalp ameliyatı sonucu, insanlar lupus veya romatoid artrit gibi iltihabi koşullara sahip bazı ilaçlar, ya da alma nedeniyle olabilir. Travma, enfeksiyon, kanser veya kanser tedavisi veya tiroid hormon düzeyi düşük bazı formları bu neden olabilir. Bazen doktorlar bu durumun nedenini belirlemek mümkün değildir ve "idiyopatik bulmak."

perikardiyal efüzyon için bu risk faktörleri daha çok olabilir potansiyel belirtiler, karşı dikkatli olmak gerektiğini düşünüyoruz. Onlar düşük ateş, bazı solunum güçlüğü veya nefes darlığı ve ağrı kalp bulunduğu göğüs ekleyebilirsiniz. Insanlar da, ve hızlı kalp öksürük, baş dönmesi, yorgunluk yaşayabilirsiniz yendi. Bu çocuklarda perikardiyal efüzyon ana belirtileri, özellikle kalp ameliyat sonrası iyileşme, huysuz davranış ve hafif ateş olabilir unutulmamalıdır.

Tüm veya bu belirtilerin birkaç doktora görmeye rastlanmaktadır önemli tanı elde etmektir. Doktorlar çeşitli yollarla bu durum için test edebilir. Onlar için bir ekokardiyografi veya kalp sonogram ve tavsiye diğer taramalar bir x-ray sürebilir. ses basınç oluştururken perikart's katmanlarını gösterebilir beri kalp dinliyor de ipuçları sağlayabilir. Bir kez tanı, tedavi tayini yapılır sonraki adımdır.

Farklı tedavi seçenekleri var ve doktorlar hangilerinin hastaların çoğunda sıvı birikmesi ve diğer faktörlerin seviyesine göre uygun karar. Bazen insanlar ama tedavi edilmezse birkaç hafta izlenmektedir, ya da dönüşümlü inflamasyonu azaltmak ve şişme salisilatlar veya non-steroid antienflamatuar ilaçlar (NSAİİ) gibi ilaçlar sürebilir. Bu ikinci tedavisinde, takip de belirli perikardiyal efüzyon yapmak dinlenme gereklidir.

yetmezliği, kalp fonksiyon muhtemel veya yakın ise daha agresif tedavi gerekli olabilir. Bir yolu sorunu gidermek için basınç rahatlatmak için toplanan bir iğne iki tabaka ve kalp sıvı içine yerleştirilen perikardiyosentez, yerine getirmektir. Açık kalp cerrahisi, ama aynı şeyi gerçekleştirmek olabilir de bazı hastalar için riskli olabilir. Bir drenaj perikard içinde olsa da, bu kalp bir göğüs tüpü yoluyla sıvı kaldırmanıza yardımcı olabilir yerleştirilebilir, bu bazı insanlar için bir seçenek olabilir, ancak hastaneye bu tedavi sırasında kalması gerekir.

tedavi ya da perikardiyal efüzyon görmezden gelerek risk şart kalp tamponadı denir. Bu kalp oda veya bir kan yeterince vücutta dolaşan anlamına gelir daha fazla potansiyel çökme olduğunu. Bu risk ciddiye alınması gerektiğini ve insanlar onlar perikardiyal efüzyon olabileceğini düşünüyorsanız tedavi aramaya gerek. Öte yandan, bir çok kişi bu durumu son derece iyi tedaviye yanıt gelişen, hayatı tehdit eden risk olmayacak ve unutulmamalıdır tamamen iyileşir.


Among the questions such as where is the, where is from, birth place of,... the answer of the question 'perikardiyal efuzyon hakkında bilgi'.

[tweetle]

Hızlı ve Kaliteli Şip Şak Çeviri
Dosyanızı yükleyin, anında otomatik fiyat ve süre hesabı yapılsın,
siparişi verin hemen çevrilsin.


Latest searches

1948 Nobel Fizik Ödülünü kim almıştır?
Who is John Arne Riise?
Melahat Engüllü Kaç Yaşında?
dubious ne demek?


Now 1121 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine