Ask as if you're talking to a person:


perfore apandisit hakkında bilgi


Soru: Perfore apandisit nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Ek küçük bir kese kalın bağırsağın üst kısmında yer alır. Apandisit genellikle ek iltihap sonucu olur. irin dolu apendiks rüptürü, durum bir perfore apandisit olarak bilinir ise. bağırsak içeriğinin karın akması çünkü bir rüptüre ekinde ile, tek bir ağır hasta bir olasılıkla yaşamı tehdit eden enfeksiyon neden olabilir. şiddeti, perfore apandisit nedeniyle kısa sürede apandis'in alınması ile tedavi edilir.

Bir perfore apandisit katkıda bulunabilir çeşitli faktörler vardır. Bazen bir gastrointestinal viral enfeksiyon, bu duruma yol açabilir. Daha yaygın bir tıkanıklık gibi dışkı ekte yayılmış ve iltihaplanmasına bakterilerin oluşmasına neden olabilir bir tıkanma oluşturabilirsiniz. ekte o yırtığı veya bir periappendiceal apse oluşabilir perforates noktaya kabarıyor durumunda. Bu genellikle enfeksiyon cebinde, o ekinde kaldırılabilir önce drene olması gerekir.

Bir perfore apandisit belirtileri değişebilir. Genellikle, ilk ağrı göbek ve yaymak sağ alt tarafına etrafında oluşabilir. Karın şiş ve ihale dokunmak olabilir. Ayrıca ateş, titreme, bulantı, kusma, ishal veya kabızlık olabilir. Perfore ekinde bir kişide bu semptomlar ve daha kat üzerinde, kapanma noktasına olasılıkla gitmek şiddetli kötü olacak.

Önemli olan en kısa sürede, bir delikli ekinde kaldırmak çünkü bir şart peritonit oluşabilir olarak da bilinir. Bu tüm karın boşluğunun iltihabıdır ve bağırsak içeriği karın içine giren bir sonucu olarak gerçekleşir. hemen tedavi edilmezse, bu durum ölüme yol açabilir. Bu nedenle, tek bir seferde ekte daha önce kaldırılması için tıbbi yardım isteyin gerektiğini olası bir apandisit belirtileri yaşamaya rüptürleri. Bir fizik muayene, kan testleri ve tanısal görüntüleme testi genellikle doktor apandisit mevcut türü ve hasarın boyutunu karın için yapılması ayrıntılı bir perspektif vermek yapılacaktır.

Apandisit cerrahi en sık perfore apandisit tedavisinde kullanılır. Bu ekte kaldırılmasını içerir. Karın boşluğu da herhangi Dökülen içindekiler de temizlenecek. Ameliyat sonrasında antibiyotik zaman geniş bir miktar tüm enfeksiyonun tüm karın kaldırılır sağlamak için reçete edilecektir. cerrahi daha kapsamlı olarak Tipik olarak, bir perfore apandisit ile bireysel biraz bireysel bir daha yavaş bir rüptüre ekinde olmadan geri alabilirsiniz.


Among the questions such as definition of, what is, who is,... the answer of the question 'perfore apandisit hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

bing?
anthropophagi ne demek?
Enderûn Manası Nedir?
276 Nerenin Alan Kodu?


Now 8482 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine