Ask as if you're talking to a person:


pentachlorophenol hakkında bilgi


Soru: Pentachlorophenol nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Pentachlorophenol yaygın kereste endüstrisinde kullanılan organik bir kimyasal bileşiktir. Bu kimyasal ayrıca PCP olarak bilinir, ama bu PCP bir eğlence ilaç olarak kullanılan farklı. Kimyasal en yaygın kullanımı bir tahta için koruyucu olarak, ancak aynı zamanda tarihsel bir insektisit, herbisit olarak kullanılmıştır ve dezenfektan. pentachlorophenol toksisite kaygılarını nedeniyle, bu kimyasal satışı birçok ülkede, ABD ve Yeni Zelanda dahil sınırlıdır. Gerek üretim ve kimyasal kullanımı Avrupa Birliği ülkelerinde sınırlıdır. Bazı Avrupa ülkelerinin tümüyle yasaklamak için seçtiniz.

PCP ahşap koruyucu kimyasal bir öncü fenol denilen klor ekleyerek üretilmektedir. Bu süreç, klor ve fenol arasındaki reaksiyonun hızını artırmak için bir katalizör eklenmesi gerekir. Katalizör ekledi ya ferrik klorür veya susuz alüminyumdur. Zaman reaksiyon tamamlandığında, elde edilen kimyasal karışımı kadar% 90 saf, karışım diğer fenol türevi ürünlerin bir dizi olma kalan% 10 ile.

Iki yöntemden birini pentachlorophenol ile ağaç ürünleri tedavisinde kullanılabilir. İlk yöntem baskı işlemi yöntemi denir. Bu süreçte, ağaç ürünleri kimyasal bir banyo dalmış ve basınç koruyucu ile ahşap doyurabilecek uygulanır. İkinci yöntem, non-basınç işlemi yöntemi denir ve ağaç ürünleri içerir batırılmış varlık veya baskı olmadan kimyasal ile püskürtülür uygulanmaktadır.

Pentachlorophenol maruz kalma, kimyasal üretilen veya kullanılan endüstriyel ayarlarında bir husustur. hava akut veya kronik solunum solvent buharı veya PCP-işlenmiş ahşap ile temas kontamine Bunun nedeni, bu toksik olabilir. Buna ek olarak, pozlama bir halk sağlığı sorunu olduğu yeraltı suyu, toprak, ve hatta kimyasal de toksisite kaynağı haline gelebilir kontamine olmuştur su içme. toksisite Bu tür kimyasal kullanılan sanayi tesisleri yakınındaki yerlerde özellikle risk ve yakın tehlikeli atık toplama siteleri olduğunu.

pentachlorophenol toksisite belirtileri maruz kalma, kimyasal akut veya kronik olmasına bağlı olarak değişebilir. kimyasal yüksek konsantrasyonda Kısa süreli maruz kalma, merkezi sinir sistemi, gastrointestinal sistem zarar verebilir ve böbrekler, karaciğer gibi organların ve akciğerler. Kimyasal buhar ciddi göz ve ağız zarar verebilir. kimyasal uzun vadeli düşük konsantrasyonlarda da merkezi sinir sistemi, böbrekler hasar, neden ve karaciğer. Uzun süreli maruz kalma da kanserin bazı türleri riskini artırdığı düşünülmektedir.


Among the questions such as where is the, how old is, birth place of,... the answer of the question 'pentachlorophenol hakkında bilgi'.

[tweetle]

Hızlı ve Kaliteli Şip Şak Çeviri
Dosyanızı yükleyin, anında otomatik fiyat ve süre hesabı yapılsın,
siparişi verin hemen çevrilsin.


Latest searches

Peyam İsminin Anlamı Nedir?
Karl Popper Kaç Yaşında?
376 Nerenin Alan Kodu?
Ongun İsminin Anlamı Nedir?


Now 1786 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine