Ask as if you're talking to a person:


paralimpik oyunlari hakkında bilgi


Soru: Paralimpik Oyunları nedir?
Kategorisi: Spor ve Hobiler
Hakkında Bilgi: Paralimpik Oyunları uluslararası bir yarışmada fiziksel engelli insanlar için yapılır. Ad kelimeler felç ve olimpik bir bileşik ve amacı fiziksel engellilerin atletik başarıları vurgulandı. Paralimpik Oyunları Her iki yaz ve kış etkinlikleri aynı yıl düzenlenen ve Olimpiyat Oyunları mekanlarda.

1948 Stoke Mandeville, İngiltere yılında Sir Ludwig Gutman'la omurilik yaralanmaları ile İkinci Dünya Savaşı gazileri dahil bir spor yarışması düzenledi. 1952 yılında Hollanda'dan rakip oyunlar katıldı. Roma'da 1960 yılında ise, oyunları Olimpiyat Oyunları sonra modellenmiş ve Paralimpik Oyunları atadı. O yıl, yarışma 23 ülkeden 400 sporcu dahil.

Toronto'da 1976 yılında, farklı özür gruplarından insanlar Paralimpik Yaz Oyunları için ilk kez eklendi. Aynı yıl, Paralimpik Kış Oyunları Örnsköldsvik, İsveç yapıldı. Atina'da 2004 yazında, Paralimpik Oyunları 136 ülkeden 3800 sporcu üzerinde yer.

Paralimpik Oyunları, aynı yıl Olimpiyat Oyunları gibi yapılır. 1988 Seul Yaz Oyunları yılında ve 1992 yılında Alberta Kış Oyunları'nda, olayların aynı yerde ve yapıldı beri sonucunda olmuştur. Bu Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) arasında bir anlaşma nedeniyle oldu.

IPC 1989 yılında kurulan ve organize sorumludur, denetlemek ve Paralimpik Yaz ve Kış Oyunları koordinasyon. IPC vizyonu "Paralimpik sporcular mükemmellik spor ve ilham ve dünya heyecanlandırmak kazanmalarını sağlarlar etmektir."

Paralimpik sporcular aslında sadece tekerlekli sandalye oluşuyordu. Şimdi, görme bozuklukları, serebral palsi ve amputasyon olan sporculara dahildir. Özel Olimpiyat Dünya Oyunları Paralimpik ayrı bir olay, ve zihinsel özürlü insanlar için yapılır.

25 farklı spor etkinlikleri çevresinde Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği. Paralimpik Oyunları'nın yaz etkinlikleri şunlardır: Okçuluk, Voleybol, Atletizm, Judo, Tekerlekli Sandalye Basketbol, Boccia, Tekerlekli sandalye Eskrim, Bisiklet, Yelken, Binicilik, Atıcılık, Tekerlekli Sandalye Tenis, Futbol 5-a-Side, Futbol 7-a-Side, Yüzme, Masa Tenisi. Dört yaz olayların Paralimpik Oyunları özgü: Boccia, Goalball, Powerlifting ve Tekerlekli Sandalye Rugby. Paralimpik Oyunları'nın kış olaylar şunlardır: Alpine Kayak, Nordic Kayak, Buz Hokeyi Sledge ve Tekerlekli sandalye Curling.


Among the questions such as birth place of, who is, how old is,... the answer of the question 'paralimpik oyunlari hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Oba Manası Nedir?
Mehmet Yıldırım Nereli?
muktedir (din) hakkında bilgi?
matematik felsefesi hakkında bilgi?


Now 2612 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine