Ask as if you're talking to a person:


ozofagus karsinomu hakkında bilgi


Soru: Özofagus Karsinomu nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Kanser özofagusta kaynaklanan özofagus kanseri denir. o yayıldıkça Bu kanser türü, genellikle yemek borusu ve işgal dokuların mukozal yüzey bu yüzeyin hemen altında gelişir. Özofagus kanseri kanserden ölümlerin dünyanın yedinci önde gelen nedenidir. Bu kanserin en yüksek oranda Rusya bölgelerinde meydana gelen, Çin ve İran.

özofagus kanserinin en yaygın iki türü özofagus epidermoid karsinom, özofageal adenokarsinom vardır. Bu özofagusta köken ikisinin, farklı hücre tiplerinde geliştirmek rağmen ve farklı patolojik süreçler sonucu. Özofagus skuamöz karsinom daha fazla duman ve ağır alkol ise özofagus adenokarsinom insanların ortak gastroözofageal reflü hastalığı ilişkili olması.

Bu iki neden toksik maddelerin varlığı özofagusta bağlantılıdır: nikotin ve alkol skuamöz karsinom ve mide asit durumunda adenokarsinom durumunda. Bu zehirli, tahriş edici maddelerin özofagus iltihaplanması nedenleri Zamanla, pozlama. kanserine neden olabilir hücresel değişiklikler İnflamasyon sonunda sonuç. özofagus kanseri riskini artırabilir faktörleri katkıda bulunmak obezite, beslenme eksikliği ve Human Papilloma virus enfeksiyonu içerir.

özofagus kanseri belirtileri zorluk katı ve sıvı, ağrı, kilo kaybı, ses kısıklığı ve solunum sorunları öksürük inatçı yutma yutma içerir. ses kısıklığı varlığı, öksürük ve solunum semptomları bazen kanser çok fazla iyi cerrahi yanıt vermek için gelişmiş gösterir. boyun veya clavicles altında da şişmiş lenf düğümleri metastazı bir işareti olabilir. Zaman metastaz en sık hedefler ortaya akciğer ve karaciğer vardır.

Bu kanser için tedavi seçenekleri kemoterapi, radyasyon tedavisi, lazer tedavisi, fotodinamik tedavi ve cerrahi içerir. Çoğu durumda, hastalarda tedavi en az iki tür geçirecek. Örneğin, cerrahi tümörlerin toplu kaldırmak için genellikle kemoterapi kalan kanser hücrelerini öldürmek için takip eder. Birden fazla tedavi kullanma metastaz riski ve kanser nüksü azaltır.

Özofagus kanserleri sıklıkla geç hastalığın genel bir kötü prognoz katkıda ilerleme, tanısı vardır. Tedaviler, yorucu ve ileri evre hastaların genellikle bir yetersizlik yemek nedeniyle malnutrisyonlu vardır. özofagus kanseri için beş yıllık yaşam oranı yaklaşık yüzde 15 olduğunu. Bu rakam sahneye müşterilerin aldıkları tedavi ve tedavi tipi alırsınız göre değişir. Ne zaman cerrahi öncesi cerrahi radyoterapi ve post-cerrahi kemoterapi, beş yıllık sağkalım oranı neredeyse yüzde 50 artırabilir ile birleştirilmiştir.


Among the questions such as what is, birth place of, is it true that,... the answer of the question 'ozofagus karsinomu hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Jack Charlton?
Mersin Adı Nereden Gelmiştir?
Erol Elmas Nereli?
bir w-9 formunu hakkında bilgi?


Now 7706 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine