Ask as if you're talking to a person:


oryantasyon bozuklugu hakkında bilgi


Soru: oryantasyon bozukluğu nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Birçok tıbbi durumlar olası bir semptom olarak bu listeye oryantasyon bozukluğu vardır. çoğu insan ne bu, ne zaman o tarif etmek istedi demektir, aslında yerine karışıklık belirtileri tanımlamak biliyorum kabul ederken. Böylece oryantasyon bozukluğu ne olduğuna dair net bir tanımı var mantıklı olur. Nerede kendi ilişkisinde yön çevresi ya da başarısızlık kendini, şimdiki zaman, ya da günümüzde tespit edebilmek için bir bilgi bozulmuştur. tıbbi açıdan, ikincisi tanımı en önemli olma eğilimindedir.

İlişki yönlü çevre sağlık üzerinde aşırı bir etki yaratabilir. Havacılıkta endişe bir şey ne zaman bir uçak ya da diğer makine uçtu varlık karmaşık verilirse o kendisinin artık yere uçak ilişkisi anlıyor noktaya bir pilot karıştırmayın girer oluşabilir mekansal oryantasyon bozukluğu vardır. Üstesinden bu esastır veya pilot hayatını risk olabilir, uçakta herkese dolaylı bir tıbbi tehdit.

tıbbi anlamda Çoğu durumda olsa da, oryantasyon bozukluğu daha doğrudan insanlar nerede, kim olduklarını, bilerek değil belirtileri sergileyen ifade eder ya da ne zaman ya da tarih bu. Bu bir dizi nedenden dolayı meydana gelebilir. Bu zor olabilir ya da bu ruh hali hastalık bir özelliğidir tüm tıbbi hastalıklar listesinde olacaktır.

Bu oldukça birçok hastalığın beyin üzerinde doğrudan etkileri oluşturmak oryantasyon bozukluğu neden ve beyin hasarı temsil tahmin etmek kolaydır. Devlet zihin, örneğin etkilenebilir, beyin sarsıntısı şeklinde travmatik beyin hasarı ile. inme veya geçici iskemik atak (Tias ya da mini inme) muzdarip insanlar başlangıçta bu belirti gösterebilir. Başka potansiyel neden bir beyin tümörü veya dejeneratif hastalıklar Alzheimer hastalığı gibi beyin etkilemektedir. menenjit veya ensefalit gibi şartlarından beyinde şişme potansiyel bilincinin bu eksikliği de neden olabilir ve nöbet o an neden olabilir.

oryantasyon bozukluğu neden olabilir diğer hastalıkların zihinsel sağlık koşullarını çeşitli içerir. Panik veya anksiyete saldırıları meydana gelen, geçici form genellikle neden olabilir. şizofreni gibi şeylerden oluşan veya travmatik stres bozukluğu post olarak sanrısal devletin herhangi bir formu, bu belirti de içerebilir. oryantasyon bozukluğu ek nedenler sıcak çarpması, çok düşük şekeri (hipoglisemi), şiddetli anemi, zehirlenme, belirli ilaçları kasıtlı doz aşımı ve olumsuz bazı ilaçların normal dozlarda tepki içerir.

Bir oryantasyon bozukluğu ile ilgili en zor şeylerden biridir bu nereye yardım almak için gitmek hatırlamıyorum olabilir kişiler. Başkaları bir kişi ve yolunu kaybetmiş görünüyor eğer hemen o kişinin tıbbi yardım almak için fark düşüyor. Bazı insanlar şaşırmış hissediyorum ve ardından kısa bir süre var güzel görünüyorlar. Bu son derece insanların nüks olmayacak selim bir şey olarak bu belirti işten değil önemlidir. Onlar hemen yerine hastaneye sevk acil servisleri arayarak, tıbbi yardım almak için ihtiyaç duydukları tıbbi yardım almalısınız.


Among the questions such as birth place of, what is, definition of,... the answer of the question 'oryantasyon bozuklugu hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

cephalonia ne demek?
What is CITES?
Who is Jon Dahl Tomasson?
How Old is Mirim Çelebi?


Now 8366 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine