Ask as if you're talking to a person:


omurga kiriklari hakkında bilgi


Soru: Omurga kırıkları nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Omurga kırığı omurga veya omurga kemiklerinde tatili vardır. Bu kırıklar bir travma ya da öksürük gibi hafif olarak hareket ve yol açabilir pek mümkün osteoporoz gibi bir önceki kemik zayıflaması klima, yapılır. Istikrarlı, kırık veya olası form ve kurtarma sonra pozisyon yapacak kırıklar, hastanın hazırladı olup olmadığını ve dinlenmek mümkün genellikle kendi iyileştirebilir. Daha ciddi omurga kırıkları, ancak ve tutam bazen omurilik veya sinirlerin omurga boyunca çalışır demet gözyaşı. Bu kararsız kırıklar bağırsak ve mesane komplikasyon veya felç ve kemikleri yeniden düzenlemek için ve omurilik zarar gelmesini önlemek ameliyat olmalı gibi ciddi sorunlara yol açabilir.

Omurga 33 kemik vertebra dolayı tüm vücut için destek olarak yapılır. omurga içinde farklı bölümlerde vücudun hareket ve destek farklı roller oynarlar. yukarıdan aşağıya doğru Bu bölümler, servikal, torakal, lomber omurga, sakrum ve koksiks denir.

Servikal veya omurganın boyun bölgesinde, kafatası tabanında başlar ve aşağı ne torasik omurga denir devam ediyor. Servikal yedi vertebra yapılmış, C1 kafatası ve yakın olmanın C1-C7 etiketli C7 torasik omurga en yakın olma. Servikal omurga, daha yaygın bir kırık boyun gibi, genellikle şiddetli bir travma nedeniyle oluşan ve bilinen, duyum, felç veya ölüm kaybı hastanın ağrıya neden olabilir kırıkları. Belirtiler genellikle kol ya da boyun, uyuşma yaralanma yerinde ağrı, ağrı içerir ve felç. Doktor, hastanın daha fazla zarar görmesini önlemek için immobilize edecek bir X-ray veya MRG ve sonra olsun veya olmasın hasta cerrahi gerektiğine karar ile boyun inceleyin.

orta sırt oniki omur topluca torasik omurga ve denir T1-T12 etiketlenir. Bu omurga kaburga, onları oldukça istikrarlı olarak değil de servikal olarak spinal kırıklar duyarlı hale ekleyin. torakal bir mola için en sık yer torasik ve lomber karşılamak torakolomber bölge vardır. Torakal Ancak, osteoporoz ve metastatik tümörler neden olduğu spinal kompresyon kırıkları, en sık yerdir. torasik omurga üzerinden kan akımının yüksek metastaz, ya da kanser hücrelerinin yayılması agresif teşvik yapar.

Lomber alt arka ve beş omurga oluşur, L1-L5 etiketli. Bazı insanlar altı lomber var. Bu büyük omurga ve vücut ağırlığının çoğunu taşır. Bu kemikler çok güçlü olduğu ve daha kaslı desteğe, ağır bir travma veya kemiklerin ileri zayıflaması genellikle lomber spinal kırıklar ile ilişkilidir var. lomber zarar hastanın yeteneğini stand dik yürümeye bozabilir.

omur kırıkları ile en büyük korkusu omurilik hasarı olan. Spinal L1-L2 altında kırıklar, sakrum ya da koksiks içinde, omurilik yaralanması neden olmayacaktır. Orada sinirleri ayakları böyle bir yaralanma zarar verebilir L1-L2 sonra seyahat, ancak spinal kord L1-L2 etrafında off tapers.

Tedavi spinal kırıklar için yer ve break şiddetine bağlıdır. Minor sadece hasta dinlenme veya bir ve bazı durumlarda omurgayı immobilize etmek için hazırlanıyorlar giymek isteyebilir kırıklar, ağrı yönetmek için ilaç alın. Ne zaman ameliyat gereklidir, genellikle derhal ve zarar omurları yapılır sık sık birlikte çubuklar, vidalar veya kafes kullanılarak reddedilir. Bazen steroidler de felç riskini sınırlamak için uygulanmaktadır.


Among the questions such as definition of, where is from, birth place of,... the answer of the question 'omurga kiriklari hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Bora Ayanoğlu Kaç Yaşında?
Yıldız Çitçi Kaç Yaşında?
Who is John Prine?
doth ne demek?


Now 8187 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine