Ask as if you're talking to a person:


ohmmetre hakkında bilgi


Soru: Ohmmetre nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Bir ohmmetre elektrik sürtünme elektronlar bir elektrik iletkeni geçerken oluşturulan miktarını ölçen bir cihazdır. Ayrıca elektriksel direnç olarak bilinen değerini ohm "birimi ile ifade edilir." Bu ölçüm Ohm Kanunu "ile," bu, bir elektrik devre üzerinden akım geçen doğrudan gerilim miktarını sarf doğru orantılıdır devletler yönetilmektedir. Bir cebirsel denklem olarak yazılır, bu doğal olay şuna benzer: R = V / I, R direnci olduğunu, V Gerilim, ben Şu temsil eder. bu değerler arasındaki ilişkinin bu resimde 19. yüzyılda Alman fizikçi ve öğretmen, Georg Simon Ohm atfedilir.

bir ohmmetre nasıl çalıştığını mekaniği çok basittir. Birincisi, bir ohmmetre geçerli bir iç akış oluşturmak mümkün olmalıdır, bu yüzden, kendi pili ile donatılmış olarak geliyor. Cihaz aynı zamanda onların arasında direnç ölçülür iki yol oluşur. Kırmızı kurşun elektrik ünitesinin ilgili pozitif terminaline test edilen, siyah ise negatif bağlı bağlı. pil akım ve birim aracılığıyla ohmmetre gerilim ya da direnç görülür düşüş, önlem olarak.

orada bir devrede açıksa, sonuç denir üretilen "sonsuz direnç," ve aracı çok logaritmik ölçek solunda uzanan iğne ile gösterilir. Bu garip diğer birçok elektrikli ölçü aletleri kadar maksimum düzeyde göstermek için sağ salıncak beri görünebilir. Öte yandan, yoksa direniş, bir ohmmetre sıfır bir okuma verecektir. Ancak, direnç beklenirken, bu okuma ki bir birim kısa test olduğunu gösterir.

eski cihazlar sadece iki yol açar, yeni nesil araç ise dört oluşuyordu. Bir çift akışını yönettiği geçerli olurken, diğer ölçülen direnç. Bu gelişme, özellikle çok düşük direnç ölçmeye çalışıyor doğruluğu taviz verebilir ilk iki yol arasında gerilim regülasyonu herhangi varyans telafi etmek için tasarlanmıştı. Son olarak, kullanılan modern ohmmetre bugün çok daha hassas, onun analog selefinin üzerinde belirgin bir iyileşme dijital okuma sağlar.

Ne olursa olsun analog veya dijital olmak, bir ohmmetre gerilim kendi kaynağı olan bir elektrik ünitesine bağlı olmamalıdır. Bir kere, enstrüman mevcut kendi pil tarafından üretilen akışına bağlı direnç ölçmek için tasarlanmıştır. Başka bir akım kaynaktan herhangi bir girişim işlevini sarsar ve yanlış okumalar üretirler. gerilim ikincil kaynağı yeterince yüksek ise ek olarak, bu geri dönüşümsüz ohmmetre zarar verebilir.


Among the questions such as birth place of, what is, where is the,... the answer of the question 'ohmmetre hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Qué es Bass Pipe que se utiliza en la actualidad?
Are elephants mammals?
What is McCausland?
sempatik gebelik hakkında bilgi?


Now 8460 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine