Ask as if you're talking to a person:


norit hakkında bilgi


Soru: Nörit nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Nevrit bir tıbbi durum bir iltihaplı sinir ya da sinir sisteminin iltihaplı kısmı ile karakterizedir. Orada nörit iki ana türü vardır: optik nörit ve periferik nörit vardır.

Optik nörit olarak da retrobulber nörit denir, genellikle viral veya bakteriyel enfeksiyonlar neden olur. Adından da anlaşılacağı gibi, optik nevrit optik sinir iltihabıdır. Bu görüş kısmen veya tamamen kaybı tek tek neden olabilir. Bu genellikle ya inflamasyon optik sinir veya yüzünden sinir aksonları şişme büyük zarar kapakları miyelin kılıf, yok çünkü.

Bir kişi optik nörit ile sık sık ağrı göz taşımak çalışırken hisseder tutulmuş. o sağlıklı göz kapsayan kadar farkında olmayabilir ama ek olarak, optik nörit ile kişi sık sık, zorluk etkilenen göz renkleri belirlenmesi vardır.

optik nörit deneyim enfeksiyon hastalığıdır neden sonra normal bir görüş dönüş hastaların çoğu giderilebilir vardır. Ancak, genel olarak alır sekiz hafta bu gerçekleşmesi için on. Bazı durumlarda, optik nörit kalıcı hasar ve görme kaybına yol açar. hasar kalıcı olma olasılığını azaltmak için, önemli kişi optik nörit yaşandığı için isteminde tıbbi yardım almaktır.

periferik nörit ile, ayrıca periferik nöropati başvuran, zarar sinir periferik sinir sistemi içinde oluşur. optik nörit gibi, bu hastalık veya hastalık neden olabilir. Diğer taraftan, bakteriler veya virüsler genellikle bu hastalıklara neden olmaz. Bunun yerine, AIDS, diyabet, nöbetler, alkol ve beslenme eksikliği gibi afflictions sık nedenlerdir. Bir kişi de basınç sinir nedeniyle yerleştirilmiş uzun süre bir pozisyonda kalan periferik nörit karşılaşabilirsiniz.

periferik nörit kişiler sık, ve yürüyüş bir dengesizlik titreme, uyuşma deneyim. Dertli ayrıca, halsizlik, kramp veya ağırlık genel bir duygu yorgunluk hissediyorum olabilir. Ayrıca, o kaşıntı, karıncalanma hissedebilirsiniz ve ağrı. Bazı durumlarda, ağrı böylece hastanın maske ona güçlü ilaç kullanması gerekir şiddetli olabilir.


Among the questions such as is it true that, definition of, how old is,... the answer of the question 'norit hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

546 Nerenin Alan Kodu?
somut şiir hakkında bilgi?
Sami İsminin Anlamı Nedir?
Do mirrors reflect?


Now 9760 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine