Ask as if you're talking to a person:


nasa hakkında bilgi


Soru: NASA nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzay programının sivil kolu çalıştıran bir Amerikan hükümet kuruluşudur. NASA amacı güneş sisteminin insan anlayışı ve içerdiği evrenin artırmak ve Amerikan havacılık yeteneğini geliştirmek. onun charter altında, NASA askeri işlevleri yerine olmayan bir barış ajansı olmak, askeri işbirliği NASA does rağmen ve sözde birçok NASA çalışanlarının bir askeri altyapıya sahip. Bu amaca ulaşmak için, NASA milyar çalışan on binlerce ödeme fon programları ve sayılabilir yıllık bütçeye sahiptir.

NASA 1958 yılında Sputnik Sovyetler başlatmak tepki olarak 1957 yılında kurulmuştur. Kuruluşun ilk yıllarında Soğuk Savaş rekabeti tarafından tahrik edildi ve NASA hızla değer sağlayacak roketleri yaratmaya spaceflight insanlı çalıştı. 1969 yılında moon, Amerikan havacılık için önemli bir zafer olarak kabul edildi eylem ayak koymak için NASA astronotları Neil Armstrong ve Buzz Aldrin ilk insanların biliniyordu. Bu erken başarı Binme, NASA havacılık donanımları Dünya atmosferinin dışında fonksiyonu için tasarlanmış gelişme devam etmiştir.

Ay indikten sonra, NASA güneş sistemi etrafında araştırma yapmaya, bir çeşit gönderme odaklı aya çalışma için malzeme toplamak için ve diğer gezegenlere insansız uçağı veri toplama uçuşlar insanlı. Bu uçuşlar sürekli ekleniyor ve analiz büyük miktarda veri topladık. Ilim sahasındaki ilerleyişe NASA misyonu büyük bir parçasıdır. Kurumu'nun yardımıyla, bilim adamları uzayın sıfır yerçekimi ortamında deneyler mümkün ve evren hakkında test hipotezler edilmiştir.

NASA ayrıca uzay mekiği programının uzay daha erişilebilir yapmak için çalışmalarına devam ediyor. 2007 itibariyle, uzay mekiği ve ABD dahil birçok ülkeden gelen astronotlar ile 112 uçuşlar yapmıştı iki bu uçuşlar, Challenger ve Columbia, kaybetmiş idi. güvenlik iyileştirmeleri uzay mekiği yapılmıştır sonra NASA devam etmeyi planlıyor aya 2020 yılına kadar insanlı uçuşlar.

huzurlu bir ajans olarak görevin bir parçası olarak, NASA ABD ve uluslararası havacılık kuruluşları içinde ajansları ile işbirliği yapmaktadır. Bir NASA astronotu genellikle gemide Uluslararası Uzay İstasyonu ve diğer ülkelerden gelen astronotları NASA etkinliklere katılmaya davet ediyoruz bulunabilir. Bu uluslararası işbirliğinin umutla insanlar ve off-Earth olasılığını insan yerleşimleri yer keşfetmek olarak devam edecek teşvik mümkün olur.


Among the questions such as where is from, definition of, what is,... the answer of the question 'nasa hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

318 Nerenin Alan Kodu?
358 Nerenin Alan Kodu?
Mersin Adı Nereden Gelmiştir?
Şenol Küçükyıldırım Nereli?


Now 8422 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine