Ask as if you're talking to a person:


nanoteknoloji ve nanobilim arasindaki fark hakkında bilgi


Soru: Nanoteknoloji ve Nanobilim Arasındaki Fark nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Önek nano-cüce anlamına Yunan Nanos, geliyor. Tek bir nanometre bir metrenin bir milyarda biri olduğunu. nanoteknoloji ve nanobilim yakından ilişkili bazen karıştırılıyor terimler. Nanobilim özellikle çok küçük ve nanometre yüzlerce on aralığında olan nesnelerin çalışma anlamına gelir. Nanoteknoloji, diğer taraftan, gerçek manipülasyon, uygulama ve nanometre boyutlu nesneleri ve madde kullanımı, farklı olaylar ya da belirli teknolojiler ve uygulamalar için üretmektir.

Nano, incelenmiştir veya, nanoteknoloji ve nanobilim kullanılan belirli boyutta bir şey ifade eder. Çıplak gözle, bu küçük nesneler çalışma için kullanılan çok özel bir teknoloji nano öğeleri göremiyorum. Çok çoğu insan için zor ne kadar küçük bir nanometre olduğunu anlamaktır. Başvuru için, standart notebook kağıdın 0,0039 inç (0,009906 cm) yaklaşık 100.000 nanometre, bir kalınlığı vardır.

Ne zaman bir şey nano düşürülür, renk, daha büyük boyutta normalde sahip özgü özelliklerin yanı sıra, sık sık değiştiği saptanmıştır. Nanobilim çalışmalar bir nesne bu değişikliklerin ve yeni özellikleri. Nanoteknoloji ve nanobilim fizik, kimya birleştiren disiplinler arası alanlar ve biyoloji vardır.

düşündüm çünkü üniversiteler, şirketler ve hükümetler sık sık nanoteknoloji ve nanobilim çalışma, nano ölçekli çalışma hayatının her yönünü değiştirebilir neden olabilir uygulamaları. Olanaklar sınırsız olması ve inanılıyor var dünyada birçok nanobilim programlardır. Birçok üniversite şimdi nanobilim lisansüstü derece sunuyoruz.

İnsanlar bilmeden nanoteknoloji ve yüzlerce yıldır nanobilim kullanıyoruz. Örneğin çelik kılıç yaratılması, uygulanan nanoteknoloji bir örnek olarak söylenebilir. Çelik eritme yoluyla atomik düzeyde aracılığıyla değiştirilmesi çeşitli metallerin karışımıdır.

Bu, keşif nanobilim tarafından, bulgular nanoteknoloji daha güçlü, daha dayanıklı malzemeler için, uygulanabilir ve hafif inanılıyor. Bu yeni malzemeler daha az atık üretebilir ve daha az enerji kullanımı. Kaplamalar yüzeye olabileceğini render malzemelerin çizilme ve korozyona dayanıklı.

nanoteknoloji gelişmeler ve nanobilim daha az yan etkileri ile ilaç teslim daha etkili yöntemler üretmek olabilir, yöntemler, hava arındırmak ve bozuk vücut dokuları tamir olabilir prosedürleri. Gıda depolama nanobilim içinde buluşlar büyük faydalar sağlamıştır. Örneğin, plastik kaplar içinde kil nanometre ölçekli mevduat bu gazlar geçemeyeceği geçirimsiz bir bariyer, böylece gıdaların korunması daha iyi oluşturun. Bu saklama kaplarında bakterilerin gelişimini inhibe bulunmuştur çünkü Ayrıca, nano üzerinde gümüş parçacıklar genellikle plastik içine karıştırılır.


Among the questions such as who is, where is the, what is,... the answer of the question 'nanoteknoloji ve nanobilim arasindaki fark hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Qué es 7 estrellas?
jak ihmalyan hakkında bilgi?
How Old is Abdülmecid Duchemin?
Mehmet Emin Resulzade Kaç Yaşında?


Now 2883 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine