Ask as if you're talking to a person:


metzenbaum makas hakkında bilgi


Soru: Metzenbaum Makas nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Metzenbaum makas cerrahi alet türü genelde hassas, yumuşak dokuları kesmek için kullanılır. Sadece onlar doku kesimi için en sık kullanılan makas, ama sadece bu amaç için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. kendi özel fonksiyonu nedeniyle, bazen Metzenbaum makas dissekan denir.

Klinisyenler diş, obstetrik, jinekolojik, göz, deri ve veteriner işlemleri de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarla bunları kullanın. Aslında, hatta popüler medyada, televizyon show M * A * S * H dahil olmak üzere, belirtilen ve film Two Brains ile Man.

Bu paslanmaz çelik ya da daha fazla pahalı malzemeler diğer yapılabilir. tungsten karbür kesici kenarlarla ile Metzenbaum makası genellikle ve daha uzun ömürlü daha paslanmaz çelik olanları ince kesim sağlar. Genellikle kendiliğinden doğadaki altın kaplama halka tarafından tanınan yönetir. En pahalı türü genellikle titanyum yapılmıştır.

Bazı kadar az 6 $ ABD Doları (USD), Metzenbaum makas tek bir çift, hangi o yapıldığı malzemenin boyutu ve bağlı olarak, satın alınabilir iken genellikle yüzlerce dolar mal olabilir. Aslında, manyetik rezonans görüntüleme bir çift (MRG), manyetik olmayan titanyum Metzenbaum makası $ 2.000 USD yukarı mal olabilir.

Makas çeşitli boylarda geliyor, ama uzun bir sap veya sap ve kısa bıçak ile benzer farklı bakabilirsiniz. Bazı yeniden kullanılabilen ve tek ipuçları yönetir. Sağ ve sol el modeller genellikle mevcuttur.

Bıçakları kavisli ya da düz, ama ipuçları hep künt vardır. 14 inç (yaklaşık 35,6 cm) 5,5 inç (yaklaşık 14 cm) den uzunluğu en Metzenbaum makas değişmektedir. Denilen bebek Metzenbaum makası sadece 4,5 inç (yaklaşık 11,4 cm) uzunluğunda, oldukça standart boyutundan daha küçüktür. Bebek boyutu genellikle daha en hassas işlemler için etkili hale getirir.

Metzenbaum makas cerrahi makas başka tür benzer, Mayo makas. Orada önemli farklılıklar Ancak vardır. Metzenbaum makas genellikle daha hafif, daha uzun bir sapı vardır ve daha ince Midsection daha Mayo does var. Mayo makas genellikle sütür kesim için kullanılır. dikiş çok ince olmadıkça Metzenbaum makas gibi kullanarak dulled olabilir.

Bazen Metz denilen Metzenbaum makas onları tasarlanmış Amerikalı cerrah adlandırılırlar. Myron Firth Metzenbaum, MD, oral ve rekonstrüktif cerrahi konusunda uzmanlaşmıştır. O, sadece makas için değil, aynı zamanda çocuklarda disloke burun kıkırdak sıfırlamak için bir yöntem geliştirmek için hatırlanmaktadır. Ayrıca radyum erken araştırma yaptı.


Among the questions such as is it true that, birth place of, what is,... the answer of the question 'metzenbaum makas hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

nerelisiniz?
Hatay İsminin Anlamı Nedir?
Cengiz ismi ne anlama gelmektedir?
Isparta Adı Nereden Gelmiştir?


Now 2173 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine