Ask as if you're talking to a person:


meteor hakkında bilgi


Soru: Meteor nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: bir göktaşı atmosfere girdiğinde bir meteor Dünya'dan görülebilen parlak ışık çizgi olduğunu. Gerçek nesne atmosferde giren bir göktaşı denir ve genellikle bir asteroid bir parçasıdır. Terim meteor görüntü bu giriş yarattığı - parlak bir ışık gökten basamaklı - genellikle bir düşen yıldızı olarak anılacaktır sadece anlamına gelir.

bir meteor ve parlak ışık ısı meteor atmosfere girerek üretilen bir sonucudur. sürtünme yerine, bu ısı koç basıncı: basınç bir vücut sıvısı vasıtasıyla hareket exerted tarafından üretilmektedir. Bu basınç meteor ve hava ısıtan çevresinde böyle bir ölçüde bu meteor görüntü yerden görülebilir.

göktaşları genellikle meteors veya meteor kayaçlar denir, ancak bu kullanım teknik doğru değildir. en göktaşları asteroitler geliyor iken, bazı kuyruklu yıldızlar gelebilir öne sürülmüştür, ve diğerleri olasılıkla Ay'a ya da Mars'a gelmektedir. Göktaşları Dünya'da keşfedilen çoğu ya bir düşme ya da bulmak olarak kategorize edilir. Bir sonbahar bir göktaşı biri tanık meteor sonra keşfedilen ve yere meteor düşmesi görür, bir bulurken meteor ne zaman meteor tanık olunmamış oluştuktan sonra bulunan bir göktaşı olduğunu.

Bu oranı artırabilir herhangi bir gecesi, mümkün olduğu kadar çok bir saat başına meteor gibi bir meteor sırasında duş görmek için çok yüz saatte gibi. Birçok göktaşları her gün dünyanın atmosferi girmek rağmen, en çok görünür bir görüntü neden ya da küçük yeryüzü ulaşmak için vardır. göktaşları inanılmaz yüksek hızlarda, genellikle sadece saat yüz mil başına bir çift ve az etkisi olan yeryüzü ulaşmak yavaş 40 mil (70 km) başına ikinci tepesi atmosfere girmek rağmen. Son derece parlak meteorlar çağrılabilir fireballs veya bolides. Orada ne parlaklık derecesi bir ateş topu oluşturur olarak düzenlemeler farklı olmakla birlikte, belli ki onlar etkileyici bir görüş vardır, ama farkına varmak için nadir.meteor ne demek


Anlamı: akanyıldız
meteortaşı şahap
ağan
ağma
göktaşı.
meteorite yere düşen meteortaşı.
meteor shower meteortaşı yağmuru.


Among the questions such as what is, is it true that, birth place of,... the answer of the question 'meteor hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Hiroyuki Omata?
bilimbilmek?
Yalçın Özer Kaç Yaşında?
902523161564 Telefon Numarası Hangi Firmanın?


Now 2006 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine