Ask as if you're talking to a person:


metaplazi hakkında bilgi


Soru: Metaplazi nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Metaplazi doku belli bir tür geçiş için doku başka bir tür haline gelir. Bu normal olabilir, örneğin zaman olarak Barrett özofagus olan özofagus astar uzun süreli maruz asit mide değiştiren bir durum olması durumunda kemik veya anormal içine kıkırdak sertleşir. Bu genellikle sağlık sorunu çeşit oluştuğunu gösterir gibi zaman metaplazi anormal, bu endişe için bir neden olabilir.

Anormal metaplazi genellikle bir stres ya da daha hassas hücreler hardier hücrelerin yerini teşvik uyarana tepki olarak ortaya çıkar. Örneğin vücudun iç organlarının epitel, sütunlu gelen skuamöz yanıt olarak stres gibi servikal metaplazi görülür değiştirebilirsiniz. Bu süreç aynı zamanda genellikle geri dönüşümlüdür, metaplazi neden ele ise hücrelerin geri vardır.

vücuttaki her hücre tipi çok özel ve belirli bir amaç için tasarlanmıştır. hücrenin yanlış tipi bölgede büyüyen başlayabilir, çünkü ne zaman metaplazi nerede gerekiyordu oluşur, bu çok ciddi bir sorun olarak, neden olabilir. Bu vücudun normal işlevlerine engel veya kaldırılamaz gereken bir kanser gelişimine zemin hazırlayabilir olabilir.

Rutin tıbbi muayeneler bazen metaplazi işaretlerini belirlemek. Kadınlar, örneğin sık sık servikal metaplazi sahip çok örnekleri serviks itibaren yıllık sınav esnasında alınan nedeniyle erken tanı. Diğer durumlarda, durum bu durumda önemli ölçüde kökenli onun açısından ilerleme olabilir bir tanı workup veya biyopsi örneği, sürecinde tanı olabilir.

çok çeşitli kalsifikasyonlar içeren, çevresel toksinler ve stres sigara dumanı metaplasias neden olabilir. Durum genellikle mikroskop altında bir doku örneği inceler ve örnek alınan vücut alanında mevcut olmamalıdır anormal hücreler olarak tanımlayan bir patolog tarafından teşhis edilir. Sonra, bu açıktır eğer tedavi seçenekleri genellikle birlikte eylemleri neden adresine, bir bekleyin ve yaklaşım görmek içerir belirledi. Anormallik de cerrahide kaldırılabilir.

Bir biyopsi sonucu ortaya çıkan o metaplazi işaret yapıyor, o panik için bir sebep olmamalıdır. anormal hücre büyümesi nereye ve ne kadar o ilerlemiştir üzerinde, genellikle çok tedavi alternatifleri mevcuttur, ve bağlı olarak bir doktor sorunun şiddeti ve uygun bir yaklaşım tartışabilirsiniz.


Among the questions such as birth place of, is it true that, definition of,... the answer of the question 'metaplazi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

546 Nerenin Alan Kodu?
What is BaFin?
ikili opsiyon nedir?
Qué es Aubigny-sur-Nère?


Now 9570 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine