Ask as if you're talking to a person:


metadon hakkında bilgi


Soru: Metadon nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Metadon bir reçeteli ilaç genellikle ağrı rahatlatmak ve opioid ilaçlardan eroin gibi yoksunluk belirtileri tedavi kullanılır. Bu morfine benzer, ama daha az hastaya bağımlılık yapar. Metadon yaygın olarak çalıştı ve birçok uyuşturucu bağımlılığı kurtarma programları kullanılır.

Metadon beyinde bir uyuşturucu için gereken değiştirerek çalışır. Bir kişi ya da benzer bir narkotik, vücuda serbest dopamin aşırı eroin bağımlısı olduğunu. Bağımlılık bir opiate tarafından opioid reseptör sürekli işgal için kullanıcının ihtiyacı neden olur. Metadon bu reseptör işgal ve dopamin üretimini düzenler, defne yoksunluk belirtileri tutarken kullanıcıya güvenli bir şekilde eroin veya diğer opioidler dan detoxify sağlar.

Sonuçta, hasta metadon bağımlı yerine eroin olacaktır. Ancak, bu faydalı olarak tıp topluluğu tarafından gibi bireysel bir eroin bağımlısı bir zorlayıcı ve zarar verici davranış ücretsiz kabul edilir. Birçok bağımlıları genellikle, uyuşturucu bağımlılığı her tür özgür olmak için birkaç yıl alan uzun vadeli, sürekli tedavi planı gerektirir. Metadon sadece bu yolda ilk adımdır.

Amerikan Ofisi Ulusal Uyuşturucu Kontrol Politikası için, metadon uyuşturucu bağımlılığı tedavisi için güvenli ve etkili bir ilaçtır göre. Ancak bir doktor gözetiminde olarak istismar ciddi yan etkilere neden olabilir kullanılmalıdır. düzgün kullanıldığında, metadon tedavi bilişsel işlevler, ruhsal özellikler veya sıradan gün-gün faaliyetleri engel olmaz. Değil bir sakinleştirici ya da sarhoş edici, ama onun yerine cravings uyuşturucu bağımlıları tarafından "yüksek yol açmadan sıkıntılar hafifletilir."

Küçük metadon yan etkiler kabızlık, aşırı terleme, uyku hali ve su tutma içerir. Bir kez hoşgörü kurulduğunda, bu belirtiler genellikle azalır. ilaç kötüye Ancak, eğer, o ölümle sonuçlanabilir nefes yavaşladı neden olabilir. metadon ile alkol birleştirerek da kaçınılmalıdır, çünkü bu tehlikeli yan etkilere veya ölüme neden olabilir. Dozaj talimatları bir doktor tarafından sağlanan aşılabilir asla ve bireylerin aniden ilaç alarak durdurmak asla.

Bazı bireyler güvenli, hamile ve emziren kadınlar dahil, metadon almak mümkün olmayabilir. Bu ve bağımlılık ya da yoksunluk belirtileri doğum sonrası da dahil olmak üzere bir doğmamış bebek için zararlı olabilir çocuğa anneden anne sütü yoluyla aktarılabilir. astım, KOAH, ya da diğer solunum bozuklukları olan kişilerin yanı sıra, karaciğer veya böbrek hastalığı, bağırsak tıkanıklığı, epilepsi veya diğer nöbet bozuklukları olanlar, düşük kan basıncı veya safra kesesi hastalığı metadon almamalıdır.


Among the questions such as birth place of, where is the, where is from,... the answer of the question 'metadon hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Are there any animals with three legs?
What is Blackfriars?
Amin Maalouf Kaç Yaşında?
Kocaeli'nde kaç ilçe vardır?


Now 9835 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine