Ask as if you're talking to a person:


mekansal yetenek hakkında bilgi


Soru: Mekansal yetenek nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Uzamsal yetenek akıl yürütme becerileri kapasitesi üç boyutlu nesneler hakkında düşünmek için sınırlı bilgi nesneleri bunları yaklaşık sonuçlara başvuran bir kategoridir. Örneğin, iyi uzamsal akıl yürütme becerileri olan bir kişi özellikle bir Tangram puzzle, içinde küçük şekiller daha büyük bir şekil oluşturmak üzere birleştirmek gerekir oyunu bitirmek için hızlı olabilir. iyi uzaysal yetenekleri olan biri aynı zamanda iyi nasıl bir nesne döndürülür görüneceğini düşünerek de olabilir. Bu beceriler değerli pek çok gerçek dünya durumlarda ve uygulama ile geliştirilebilir.

Uzamsal yetenek nesneleri farklı açılardan bakmak ne zaman çocuklarla kendi ortamlarında ve kazanç deneyimleri keşfetmek geliştiği düşünülmektedir. Aksi akıllı ve akıl yürütme becerileri ile usta diğer becerileri aynı derecede uzaysal yetenekleri geliştirmek asla Bazı insanlar, ve tersi de geçerlidir. Bazen bir kişi uzamsal akıl değil, bazı alanlarda yetenekli diğerleri, ve böylece kategori daha bu tür adresine bölünmüş olabilir.

ortalama Erkekler puanı kadınlardan daha uzamsal yetenek değerlendirilmesi daha iyi olduğu düşünülmektedir. Bu bazen bir biyolojik farklılık olabileceğini, ancak dedi orada da delil olarak dünyada belirli bir şekilde görme pratik bir sonucu vardır. Uzamsal yetenek aynı zamanda yaşla birlikte azalma olduğu düşünülmektedir. Hemen hemen herkes uygulama ile kendi uzaysal yeteneklerini geliştirebilir, ve çok sayıda oyun tam bu becerileri egzersiz içindir.

uzamsal yetenek çoğu testlerin yanı sıra zihinsel egzersizleri bu akıl yürütme becerilerini geliştirmek amaçlı geliştirilmiştir. Bazı testler, daha büyük bir şekil içinde düzenlenmesi şekiller içeren tangrams şeklinde. Başka bir test o nesnenin üç boyutlu nesne katlanmış kuracaktı düz bir yorumu, bir üç boyutlu nesne karşılaştırarak içerir ve ne kadar hızlı bir kişinin hem nesnelerin kenarları eşleşebilir görüyorum.

Bu testler ile bir sorun onların genel mekansal yetenekler sadece apt değerlendirmeler vardır zaman kendilerini pratik henüz test eder. Zaman testleri oyunlar içine, o uzamsal yetenek yönü icra ediliyor, dönüş ancak diğerleri. O zaman bile, bir kişi tangrams zorluk olabilir fakat yetenekli görselleştirme olmak nesneler döndürülebilir nasıl baktığınıza.

Bile uzamsal yetenek, bu genellikle onu engellemek değildir kötü bir kişi testler mükemmel uzamsal yetenek gerektiren faaliyetlerde oldu. Örneğin, beceri bir mimar daha kolay önceden görüntüleme yeteneklerine sahip birisi gelebilir olmak dahil, ama akıllı bir kişi hala bu becerileri öğrenmek ve iş onları egzersiz. Uzamsal yetenek öncelikle bir entelektüel ve analitik yapı, ve bir alanda bir kişinin potansiyel kahramanlık belirlemede çok az yarar var.


Among the questions such as what is, definition of, where is from,... the answer of the question 'mekansal yetenek hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

koşma hakkında bilgi?
Do cherries grow on trees?
Kirebolu nedir?
How Old is Ertuğrul Sağlam?


Now 8255 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine