Ask as if you're talking to a person:


martenzit hakkında bilgi


Soru: Martenzit nedir?
Kategorisi: Bilim
Hakkında Bilgi: Martenzit bir tetragonal kristal yapı, süreç martensitik dönüşüm denilen yarattığı çelik sert, kırılgan şeklidir. Bu metalurjici Adolf Martens (1850-1914), onun mikroskop altında yaptığı metalografik araştırma sırasında yapısını keşfetti ve nasıl çelik farklı fiziksel özellikleri onların mikroskobik kristal yapıları etkilediği açıklanmıştır almıştır. Martenzit yaygın alet çekiç ve keski ve kılıç gibi bulunur.

Martenzit östenit, bir yüz merkezinde en az 1250 derece sıcaklık Fahrenheit (demir ısıtma oluşturduğu kübik kristal yapı ile karbon ve demir sağlam bir çözüm yapılır 723 santigrat derece). Martensitik dönüşüm zaman östenit hızla bir süreç su verme olarak bilinen soğutmalı oluşur. demir atomlarının kristal yapısı içindeki sıcaklık tuzaklar karbon atomları da hızlı düşüş onlar, büyük çeliğin sertliğini artırır, bu yapıların şekli hafif bir bozulma sonucunda ortaya diffüz önce.

Elde edilen martensitik çelik son derece ama çok kırılgan zordur. Böylece, martensit sonra bir süreç içinde temperleme denilen martenzit kısmen ferrit ve sementit dönüşmeye neden ısıtılır. Bu temperli çelik, daha iyi endüstriyel kullanım için uygun olduğunu bu yüzden sertlik ama daha saf martenzit yalnız daha yumuşak sert bir çelik sonuçlanır kurban.

Temperlenmiş martenzit's sertliği neden genellikle aşınmaya karşı direnci ve deformasyon önemlidir takım çelikleri için kullanılır. Bu makine parçalarının ortak bir bileşen, dövme ve el aletleri çekiç ve keski gibi ölür. Temperli çelikler silikon içeren ve çok yüksek bir verim gücü bükümlü veya bükülmüş kalıcı deformasyon olmadan olabilir yay çelikleri kullanılır. yaylar verilmesine ek olarak, bahar çelik yaygın müzik aletleri dizelerini kullanılan ve birçok hobisi öğeleri ve oyuncaklar, model trenler ve Slinky gibi içinde


Among the questions such as how old is, birth place of, where is from,... the answer of the question 'martenzit hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

352 Nerenin Alan Kodu?
algoritma nedir?
What is Azulene?
Qué es Aldeia de Nacomba?


Now 2719 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine