Ask as if you're talking to a person:


maliyet muhasebesi hakkında bilgi


Soru: Maliyet Muhasebesi nedir?
Kategorisi: Ekonomi
Hakkında Bilgi: İşlerinizi ilişkili genel maliyetler değerlendirmek için Maliyet muhasebesi bir yaklaşımdır. Genellikle standart muhasebe uygulamaları dayalı, maliyet muhasebesi bir araç olduğu yöneticileri ne tür ve ne kadar harcama mevcut iş modelini koruyarak ile ilgili olduğunu belirlemek için kullanmak olduğunu. Aynı zamanda, maliyet muhasebesi ilkeleri de olay belirli değişiklikler uygulanan bu maliyeti değişiklik proje kullanılabilir.

Ne zaman ne kadar akıllıca şirket kaynaklarının kullanılarak yapılmaktadır ölçme konusunda, maliyet muhasebesi veri mevcut durumu ile ilgili sağlamak için yardımcı olur. ve üretim maliyetlerinin belirlenmesi fazla üç veya daha fazla ardışık konjonktür üretim maliyetini tanımlayarak, mümkün kayda değer değişiklik ya da mal ve hizmet üretiminde artış olmaksızın üretim maliyetlerindeki artış gösteren herhangi bir eğilimleri unutmayın. Bu yaklaşımı kullanarak, mümkün değişimin sebebi tanımlamak, ve alt satırda kâr önce durumu içeren adımları büyük bir ölçüde etkilenir.

Ürün geliştirme ve pazarlama stratejileri de maliyet muhasebesi kullanımı ile bildirilir. ürün geliştirme açısından mümkün yeni bir ürün makul bir fiyata imal edilebilir olmadığını belirlemek için, hammadde ve işgücü ve ekipman ürün için gerekli bir mamul maliyeti düşünüyor. Aynı zamanda, pazarlama protokolleri maliyet muhasebesi kullanımı, imal uygun bir seçenek yapmak için yeterli adet satacak eğer proje yapabilirsiniz.

Maliyet muhasebesi yararlı iş kararları bir dizi hale getirir. beklenen yarar karşı fiili masraflar tartma olarak, maliyet muhasebesi gerçek piyasa ile bir ürün sürülürken önlemek için, gereksiz mal ve hizmetler veya verimliliği azalacak şekilde mevcut operasyonel model değiştirme satın önlemek bir şirket yardımcı olabilir. İster şirket içinde bir departman durumunu değerlendirmek veya bir araç olarak yeni yerler açılması veya daha büyük olanlar kapanış fizibilite projesi için kullanılan, maliyet muhasebesi nihai kararı etkileyecek önemli veri sağlayabilir.


Among the questions such as how old is, definition of, is it true that,... the answer of the question 'maliyet muhasebesi hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Can I go to the moon on a balloon?
902164732100 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Can you win a gold medal in the olympics?
Breaking up is hard to do?


Now 8494 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine