Ask as if you're talking to a person:


malign peritoneal mezotelyoma hakkında bilgi


Soru: Malign Peritoneal Mezotelyoma nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Malign peritoneal mezotelyoma bir vücut zarında periton denilen gelişen nadir kanser türüdür. Bu zar çizgiler karın boşluğu ile karın organları, kan damarları ve lenf damarlarına koruma ve destek ve sinirler için yapısal bir çerçeve olarak hareket sağlar. Malign peritoneal mezotelyoma oldukça agresif kanser ve çok tanı ve tedavisi zordur. Gibi, hızla ilerler ve hemen hemen her zaman ölümcüldür.

Orada mezotelyoma çeşitli, her biri farklı vücut yerde köken vardır. Plevral mezotelyoma akciğerlerde, kalp perikard mezotelyoma ve testislerde testis mezotelyoma ortaya çıkar. peritoneal mezotelyoma gibi malign mezotelyoma Her türlü, asbest maruziyeti kaynaklanır. 20 ve yüzde 33 yüzde mezotelyoma her türlü arasında değer Malign peritoneal mezotelyoma hesaplar.

Tanı genellikle uzun bir süreçtir çünkü Bunun nedenlerinden biri bu kanser tedavisi zor olmasıdır. malign peritoneal mezotelyoma belirtileri karın ağrısı, karında şişlik, iştah kaybı, kilo kaybı ve karında sıvı birikmesi dahil. Bu belirtiler çok nonspesifik ve birçok diğer karın hastalıkları sonucunda gelişebilir. Bu nedenle kesin tanı ulaşan birkaç ay ve bu süre içerisinde kanser ilerlemeye devam edebilirsiniz alabilir. Tanı genellikle X-ışınları, bir BT gibi tarama ve MRG kan testleri ve tıbbi görüntüleme testleri içerir.

Metastaz peritoneal mezotelyoma nadirdir ve geç hastalığın ilerlemesini meydana eğilimindedir. Buna rağmen, kanser anlamlı karın boşluğu dışında yayılması olmadan ilerletebilir. Bu alışılmadık peritoneal mezotelyoma için lenf düğümleri veya kan ilerlemek için, ama karın yayıldı ve kemiğe metastaz, akciğer ve karaciğer.

malign peritoneal mezotelyoma tedavisinde ana zorluk ile hangi kanser karın boşluğuna yayılır kolaylığıdır. Cerrahi anlamlı, hasta prognozu iyileştirebilir ancak birçok durumda, hastalığın hızla yayılması, geç tanı ile birlikte, bu cerrahi demek mümkün değildir. Ne zaman ameliyat gerçekleştirilir, genellikle kemoterapi ile takip edilmektedir. Ameliyat mümkün değilse, tedavi genellikle sadece kemoterapi ile sınırlıdır.

Peritoneal mezotelyoma genellikle kemoterapi türü olarak adlandırılan tedavi veya intracavity kemoterapi intraperitoneal. Tedavi Bu tür, kemoterapi ilaçları karın boşluğuna yerine intravenöz olmanın bir kateter aracılığıyla uygulanır. Bu yöntem, kemoterapinin yan etkilerin şiddetini azaltır ve en çok ihtiyaç duyulan yerinde tedavi yoğunlaşarak tedavi etkinliğini arttırır.

Bu tedaviler semptomları hafifletmek ve hastanın ömrünü uzatmaya, ancak kanser bu tür tedavi edemez. peritoneal mezotelyoma ortalama yaşam süresi tanı sonra sadece altı ila 12 aydır. erken tanı yapılır durumlarda, hastanın beş yıl veya daha fazla yaşayan yaklaşık yüzde 50 şansı var.


Among the questions such as how old is, who is, definition of,... the answer of the question 'malign peritoneal mezotelyoma hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

makine dili nedir?
902243423002 Telefon Numarası Hangi Firmanın?
Ebeveyn Manası Nedir?
tolkien hakkında bilgi?


Now 7852 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine