Ask as if you're talking to a person:


makula dejenerasyonu hakkında bilgi


Soru: Makula Dejenerasyonu nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Makula dejenerasyonu yetenek görme merkezi alanda görmek için ilerleyici kaybıdır. Bu makula, göz merkezinde küçük, opak spot dejenerasyonu neden olur. Makula de sarı nokta "olarak adlandırılır." retinanın merkezine yakın Bu küçük sarı alanları görsel algılama en akut bir yer.

Makula dejenerasyonu bu fotoğraf reseptörlerinin imha nedenleri ve gözlerde pigment eksikliği oluşturur. İndirimli pigmentasyon hastalığın gelişiminde bir risk faktörü olduğuna inanılıyor.

Yaşa bağlı durumu etkileyebilir bir veya iki gözü. Genellikle 55 yaş üzerinde ve insanı etkileyen görme alanının merkezinde dalgalı veya bulanık çizgiler görmek onları neden olabilir.

Makula dejenerasyonu ABD'deki körlüğün başlıca nedeni, insanlar 17000000 fazla etkilemektedir. 500.000 yeni vaka üzerinde her yıl tanı konur. Makula dejenerasyonu ağrısız ve undetected yıl gidebilir.

hastalığı için risk faktörleri şunlardır:
Bazı besinlerin * Düşük diyet
* Yaş
* Sigara
Parlak güneş ışığına * Aşırı maruz kalma
* Cinsiyet
* Irk
* Aile öyküsü
* Açık renkli gözleri
* Yüksek tansiyon

Orada makula dejenerasyonu iki tür - "Kuru," Vakaların yaklaşık% 90 temsil eder ve "ıslak", hangi kalan durumlarda temsil eder. "Kuru" makula dejenerasyonu, özellikle bu cerrahi ile tedavi edilebilir ve olmaması nedeniyle sonunda "ıslak" tipi dönüşebilir öncelikle tedavi etmek zordur.

"Islak" makula dejenerasyonu küçük damar büyümesi için makula, sonra kaçak sıvı altında anlamına gelir. Lazer cerrahisi durum durduramaz; ne yazık, bu tür cerrahi makula ortasında bir kör nokta yaratır. Ne yazık ki, yararları cerrahi ile elde kalıcı değildir. Sonunda, makula içine rüşvet alan yeniden büyüme nükseder ve sıvısının yeniden.

Zeaksantin doğal olarak vücutta oluşan bir antioksidan bileşiktir. Bu güneş gözlüğü yapmak kadar aynı şekilde zararlı mavi ışık dalgalardan göz duyarlı hücreleri korur. Çalışmalar zeaksantin en yüksek konsantrasyon ile makula bölümlerini dejenere son göstermiştir. yaş zeaksantin düşüş Düzeyleri.

Yaşa bağlı zeaksantin kaybı makula dejenerasyonu her iki tip bir faktör olarak şüpheleniliyor.

Zeaksantin ve lutein hem karotenoidler (sarı pigmentler) sarı meyve ve sebzelerde yüksek konsantrasyonlarda bulunan ve koyu yeşil yapraklı sebzelerde, ıspanak gibi Collard ve kale bulunmaktadır. Karotenoidler kana emilir ve tercihen de serbest radikallere karşı korur ve zararlı mavi ışınları emer göz dokularını, yatırılır. Zeaksantin gözde lutein dönüşmesi ile üretilir.

ıspanak en yüksek tüketim kişiler makula dejenerasyonu gelişme riski de hemen hemen% 90 indirim vardı.

karotenoidler yüksek bir diyet tüketiminin yanı sıra, diyet takviyeleri genellikle maküla dejenerasyonu önlemek için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.


Among the questions such as definition of, where is from, is it true that,... the answer of the question 'makula dejenerasyonu hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Do you play online games?
How Old is Dimitrov?
Who is Anthony Alexander Jarrett?
Qué es Almont?


Now 5041 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine