Ask as if you're talking to a person:


lomber drenaj hakkında bilgi


Soru: Lomber Drenaj nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Bazı durumlarda, insanlar beyin omurilik sıvısı, veya nerede çok bu sıvı beyin kadar bina büyük ölçüde kaçak yaşıyorsanız koşullar yaşayacaktır. Bu koşullar omurilik sıvısı ve beyin veya enfeksiyonu, menenjit için yüksek risk, baskı dan kötü baş ağrısı, konfüzyon gibi belirtiler çeşitli yol açabilir. Bu risk faktörleri göz önüne alındığında, doktorlar, bir tüp geri takılması ile bazı aşırı sıvı drene etmek için yardımcı olan bir hastane prosedür lomber drenaj adı verilen önerebilir.

Lomber drenaj teknikleri oldukça başka bir hastaneden benzer. Bir fark nerede işlem yapılır olabilir. Hastaların genellikle tam bilinçli olsa Bazen bir ameliyat odasında, bitti. Ayrıca, hasta ya da in yatak başında oda belirlenen hastane küçük işlemlerini yapma uygulandı olabilir.

Temel lomber dren ameliyat süresi çok kısa bir süre alır. iki vertebra arasında bir doktor ekler tüp ve daha sonra yerine bir dikiş ile korur. Teyp çok göçü güvende tutmak için kullanılabilir. Tüp daha sonra toplama "torba eklenmiş," bu nedenle sıvı hacmi için değerlendirilebilir drene ki. omurga ses acı does içine, ama bir tüp yerleştirilmesi bu büyük lokal anestezik kullanımı ile uyuşmuş için alan tüp başlamadan önce düşer.

tüp yerinde iken insanlar aktivitesi üzerine bazı hafif kısıtlamalar olabilir. Genellikle duş ve onlar da lomber drenaj olarak hastaneye kalmak zorunda çalışmalarına devam etmektedir. prosedürün Bazen minör komplikasyonlar, baş ağrısı almak veya aniden mide bulandırıcı ya da baş döndürücü duygu gibi ortaya çıkabilir. Nadiren, enfeksiyon lomber drenaj yerleştirerek dan oluşabilir. insanlar kendi hademe herhangi bir olağandışı belirti rapor etmelidir hastanede olduğundan.

Tipik bir lomber drenaj yaklaşık bir hafta boyunca kullanılmış, ancak bu hasta ve drenaj sıvı sonucu değişebilir. hala kaçak olarak ya da basınç inşa görünüyorsa, bu biraz daha uzun kalmak olabilir. Öte yandan çok fazla sıvı, tahliye er kaldırılabileceğini drene olup olmadığını.

Temizleme genellikle basit bir mesele de var. Dikiş tahliye tutarak, hızlı bir şekilde kaldırılması ve tüp kesilmiş bir dikiş birlikte cilt kapatılması gerekebilir. Tanı, sonra tahliye çıkartılır bağlı olarak, bazı hastalarda eve gitmek edebiliyoruz. Diğerleri daha cerrahi ya da tıbbi tedaviler için hastanede kalmak gerekebilir. Zaman zaman, lomber bir kişi bir cerrahi şant veya beyin omurilik sıvısı sürekli sızıntı sızıntı durdurmak için ameliyat haklı kılabilir parası olsaydı değerlendirme aracı olarak kullanılmaktadır kuruyor.


Among the questions such as how old is, definition of, where is the,... the answer of the question 'lomber drenaj hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Earl Cowley?
abdominal ultrason hakkında bilgi?
How Old is Haşmet Akal?
Are Cue Cats from Radio Shack free?


Now 8364 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine