Ask as if you're talking to a person:


lokopeni hakkında bilgi


Soru: Lökopeni nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Lökopeni da lökopeni veya leukocytopenia olarak bilinen zaman kan beyaz kan hücreleri veya lökositlerin aşırı düşük miktarda olmasıdır. Bu "beyaz" ve "eksikliği anlamına Yunanca kelime değil." Ne zaman var kandaki beyaz kan hücrelerinin bir indirdi miktar, orada bir enfeksiyon sözleşme daha yüksek bir riski vardır.

Ne zaman var kandaki trombositlerin düşük bir miktar, bu trombositopeni denir. Trombositopeni lökopeni olgularda ve görülebilir gerekecek steroidler, vitaminler ile tedavi edilebilir ve immunosuppressants. lökopeni her zaman bir hasta da ise trombositopeni olacak anlamına gelmiyor olması.

Lökopeni ilaçlar neden olabilir, kemoterapi ve radyasyon, HIV gibi bağışıklık düşürücü hastalıklar gibi kanser tedavileri, hatta grip. lökopeni diğer nedenleri bakır ve çinko, sepsis gibi mineral eksiklikleri ve aplastik anemi vardır. İlaçlar genellikle beyaz kan hücreleri düşürebilir antipsikotik ilaçlar, immünsupresif ilaçlar interferonlar ve bazı antidepresanlar vardır.

lökopeni belirtileri sadece bir kez orada ciddi bir durumdur gösterilmeye başlayacağını, hafif vakalarda genellikle belirti yok. Bu anemi, pnömoni, karaciğer apsesi, ve ağız iltihabı içerir. Ayrıca akut baş ağrısı, ateş, sıcak içecekler için istek ve sinirlilik vardır. kadınlar için, kendi dönemlerinde daha uzun sürebilir ve ağır olması, ve onlar sıcak basmaları muzdarip olabilir.

A tanısı basit bir kan berabere yapılabilir. Bu kan testi tam kan sayımı (CBC) denir ve kandaki beyaz kan hücrelerinin miktarını ölçer. Bu genellikle tek yolu birinin aşırı düşük miktarda olup olmadığını anlatmaktır.

Tedavi lökopeni için vitamin ve steroidler ile başlar. Bu iliği daha lökositlerin yapmak için teşvik edecek. lökopeni muzdarip iken ve tedavileri geçmekte, hasta enfeksiyon, kanser için daha yüksek bir risk altında ve AIDS Bağışıklık sistemi baskılanan kaynaklanmaktadır.

Hasta bir enfeksiyon bedeni mücadele edemez yakalarsa düşük beyaz küre sayısı yerken ölümcül kendisi değil, ölüme yol açabilir. Alçaltılmış lökosit çeşitli paraziter hastalıklar için bir ev sahibi olmak için sabırlı kadar açabilirsiniz. Gövde, ve bağışıklık sistemini tehlikeye yorgun iken, kırılgan bir durumda.

düzenli CBC testleri yıllık fiziksel sınav parçası olarak çalıştırmak Having a iyi yol kan sayım ilgili herhangi bir sorun izlemektir. Bu test de kontrolden çıkmak öncesi ve daha önce herhangi bir ek koşullar mevcut sorunları görmenize yardımcı olabilir. CBC testleri düzenli bir fiziksel sağlık kontrolü standart bir parçası olmalıdır.


Among the questions such as where is the, who is, birth place of,... the answer of the question 'lokopeni hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

What is Diablo II?
ne yok?
Qué es An Invisible Sign?
Taner Akçam Kaç Yaşında?


Now 3018 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine