Ask as if you're talking to a person:


lizensefali hakkında bilgi


Soru: lizensefali nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Lizensefali nadir koşullar içinde beynin normal geliştirmek yerine, derin gyri ve sulci kırıştı bir pürüzsüz bir görünüm bir gelişmekte olan başarısız bir ailedir. Dönem "lizensefali" kelime anlamıyla "pürüzsüz beyin," referans hangi lissencephalic hastaların beyinlerinde baktığım yolu. durumun şiddetine bağlı olarak, hastanın doğum birkaç ay içinde, göreceli olarak normal bir yaşam, ya da kendi gençlere ama sürekli bakım ve destek gerektiren bir deneyim ağır gelişimsel gerilikler içine canlı canlı ölebilirler.

Birkaç sebep lizensefali yol açabilir. Başkaları lizensefali yol ebeveynlerinden genetik anormallikler miras Bazı hastalarda beyin anormallikleri neden fetal gelişim sırasında bir spontan genetik mutasyon deneyim. fetal gelişimin kritik aşamaları sırasında beyin kan akımında ara verilmesi de bu durum için de olabilir viral enfeksiyonlara yol açabilir. Durum zor prenatal ultrasonlardan ile teşhis etmek ve sadece bazı formları genetik testler ile tanı konulabilir.

Klasik lizensefali, ayrıca Tip I lizensefali, hastanın beyin tamamen pürüzsüz ve beynin iç yapıları genellikle de hatalı olarak bilinir. Hasta aynı zamanda yüz kusur ve alışılmadık küçük baş olabilir. gün veya hafta veya doğum içinde, hasta, kas güçsüzlüğü, belirgin gelişimsel gecikmeler ve nöbet deneyim ve ölüm genellikle bir yıldan az meydana gelir.

Tip II lizensefali daha az şiddetli, beyin bazı kıvrımlar sahip, ama aynı derecede sağlıklı bir beyin olarak çok değildir. Hastalar bu durumu ile nöbetler ve kas güçsüzlüğü ile birlikte gelişimsel gecikmeler yaşayabilirsiniz, onlar ay veya yıl için, şiddeti kendi durumuna bağlı olarak yaşayabilir. Diğer tür lizensefali Walker-Warburg sendromu ve Miller-Dieker sendromu gibi diğer genetik koşullar ile tandem ve ortaya da oldukça şiddeti değişir.

Bu genetik hastalık için bir tedavi olarak herhangi bir şekilde beyin malformasyon adresine olmasıdır. Bakım lissencephalic hastalar için fizik tedavi, özel beslenme, ve vantilatörler içerebilir Destek sağlayan odaklanmıştır. Hastalar ile lizensefali genellikle solunum problemleri, kalıp ve bakım solunum sıkıntısı erken belirtileri için dikkatli izleme içerir. çocuğun anne ve babası lizensefali bu durum çok değişken nitelikte olduğu için, bu önemlidir dikkate onun eşsiz koşullar alan bir hasta için bir bireyselleştirilmiş tedavi planı geliştirmek için bir doktora danışın olduğunu bilmeniz gerekir.


Among the questions such as where is from, how old is, is it true that,... the answer of the question 'lizensefali hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Do women think differently to men?
Halil Ergün Nereli?
Are most people are dumb?
256 Nerenin Alan Kodu?


Now 2772 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine