Ask as if you're talking to a person:


laptop klavye hakkında bilgi


Soru: Laptop Klavye nedir?
Kategorisi: İnternet ve Bilgisayarlar
Hakkında Bilgi: Bir dizüstü bilgisayar klavye bir giriş cihazı bir dizüstü bilgisayar ile birlikte kullanılır. Bir masaüstü bilgisayar ya da daktilo için bir klavye gibi tuşları tip bireysel semboller kullanılır. Standart dizüstü bilgisayar klavye ve düz bir düzen monitörün alt ekli alır tuşları ve sembolleri farklı düzenlemeler özelliği olabilir. Çoğu laptop klavyeleri daha az düğme içine az yer için uygun birden fazla sembol olarak aktarmak.

türü metin, ortak bir laptop klavye için kullanılır sembolleri tam bir alfasayısal set bulunuyor. Bu klavye Z ve numaraları 0 A ile 9 arasındaki ortak QWERTY düzeni mektup var - alfabetik düzeninin üst satırındaki ilk altı harf için atadı. Bu klavyeler de boşluk, shift tuşları ile gelip girin ve tuşları ortak silmek klavyeler yazarak için. Escape tuşları ve 10-12 özel F tuşlarına da olağan hale geldi.

Laptop klavyeleri en masaüstü klavye dan onlar yerden tasarruf etmek ve daha küçük bir ürün için yapmak düğmeleri yoğunlaşmasına olacak farklıdır. sayılar Genellikle ikinci bir set, genellikle klavyenin sağ tarafında bulunan kapalı bir laptop klavye bırakılır. Diğer anahtarlar genellikle kümeler halinde bir harf veya sayı sembolü ile birleştirilir ve shift komutu ile kullanılmaktadır.

Birçok düğmeleri genellikle başka bir masaüstü bilgisayarda bulunan laptop klavye üzerine birleştirilir. Güç düğmeleri, ses kontrol düğmeleri, ses kapatma düğmeleri ve medya programları için kontroller laptop klavye bulunabilir. Diğer tuşları birçok yeni dizüstü bilgisayarlarda özellikli Windows Başlat tuşu vardır, Page Up ve Page Down tuşları, insert tuşu ve baskı tuşuna basın. Bu tuşların klavye üzerine sınırlı bir ölçekte yer ile ortalama PC göre ekstra yarar ekleyin.

masaüstü klavye aksine, laptop klavyeleri geleneksel bir bilgisayar fare özelliği yok. Birçok dizüstü bilgisayar klavyeleri ekranda ok kontrolü için kaydırma pad özelliği. Bu yastık, parmak duyarlı, yastığı hafif parmak hareketleri ile birlikte ok taşır. pad ile birlikte sağ ve sol tıklama düğmeleri genellikle fare bulunur. Bir sayfa kaydırma cihaz, genellikle sağ ve sol tıklama düğmeleri arasında fare bulunan, genellikle parmak yastığı her iki tarafında bulunabilir.

Laptop klavye aksesuarlar en laptop klavyeleri için satın alınabilir. en popüler Arası için bilgisayara senkronize edilebilen kablosuz fare, bu daha fazla fare kaydırma rahat. Fare altlığı, diskler, hafıza ve sopalarla USB kabloları da laptop klavyeleri için satın alınabilir. Bu aksesuarlar genellikle liman klavyenin yanında yerleşik erişebilirsiniz.


Among the questions such as is it true that, definition of, where is from,... the answer of the question 'laptop klavye hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

545 Nerenin Alan Kodu?
Ta'viz Manası Nedir?
Cafer Seydahmet Kırımer Nereli?
Who is Peter Bowles?


Now 7997 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine