Ask as if you're talking to a person:


kronik kolesistit hakkında bilgi


Soru: kronik kolesistit nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: Kronik kolesistit bir tahriş ve uzun süreli olmuştur safra kesesi şişmesidir. Tipik olarak, kronik kolesistit tekrarlanan ve sık safra kesesi atakları veya akut kolesistit tarafından getirilir. Genellikle, bu durum oluştuğunda, safra kesesi duvar kalınlaşmasına başlar. safra kesesi Ayrıca, büzülme ve sonunda onun yetenek için düzgün azalan oluşur. Zaman safra kesesi yeterince yapmaz, gelemez düzgün ev ve bırakın safra.

Yaygın, kronik kolesistit daha sık kadınlarda erkeklere göre ve bu durumun görülme sıklığı görülmektedir genellikle yaş kırk sonra yükselir. Kronik kolesistit için ana risk faktörü çoğunlukla safra taşı olduğunu. Kronik kolesistit Bu durumda, belirtilerin hastaların deneyimlerini normalde safra taşı nedeniyle benzer. Belirtiler genellikle bulantı ve kusma eşlik edebilir sağ üst kadranda karın ağrısı sayılabilir. Akut durumlarda, ağrı şiddetli olabilir ve kalp krizi taklit.

safra taşı dışında, kronik kolesistit için ortak risk faktörleri olarak kilolu sayılabilir. Genellikle aşırı kilolu yağ yüksek bir diyet ile ilgilidir. Tipik olarak, safra kesesi hastalıkları, yüksek yağlı diyet ile olarak sözleşme ve safra kesesi neden düzgün kötüleşmektedir. safra kesesi sözleşmeler, bu acıya sebep olur gibi.

Tanısal testler genellikle çok tanı ve kolesistit değerlendirilmesinde etkilidir. genellikle kronik kolesistit algılamak için kullanılan tıbbi testler karın tomografisi ve karın ultrasonlardan içerir. Bu ses dalgalarının kullanımı ziyade yapısal görüntü yakalamak için radyasyon kullanarak istihdam nedeniyle abdominal ultrason tercih edilen tıbbi tanı testidir. Ayrıca, safra kesesi taramaları bazen sadece safra kesesi görüntülemek için, ama safra de kullanılmaktadır.

Kronik kolesistit için tipik tedaviler genellikle safra taşı eriterek etkilidir oral ilaçların kullanımı sayılabilir. Hasta ameliyat yapamaz ise Oral safra taşı eriterek ilacı tercih edilen tedavi yöntemidir. Ağır vakalarda, cerrahi gerekebilir. laparoskopi veya açık cerrahi ile safra kesesi Çıkarma, iyiliği için belirtiler ortadan kusurlu organ ve taşların kaldırır.

ilaç ve cerrahi, kronik kolesistit semptomları diğer etkili tedaviler yanı sıra kilo kaybı, düşük yağlı diyet ve sigara bırakma çıkarılması yer alıyor. antienflamatuar ilaçlar gibi Over-the-counter ilaçlar, etkili safra kesesi hastalığı ağrı azaltılmasında olabilir. Bazen, doktor durumlarda ağrı şiddetli ya da amansız bir opioid tabanlı analjezik saptayabilir. Bazen, papatya çayı gibi bitkisel preparatlar, etkin safra kesesi kasılmaları ve rahatsızlık azalan olabilir.


Among the questions such as what is, definition of, birth place of,... the answer of the question 'kronik kolesistit hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

What is Chapelle?
oinone hakkında bilgi?
Münevver Ayaşlı Kaç Yaşında?
Balıkesir Adı Nereden Gelmiştir?


Now 8398 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine