Ask as if you're talking to a person:


kronik inflamatuar bir hastaliktir hakkında bilgi


Soru: kronik inflamatuar bir hastalıktır nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A kronik inflamatuar hastalık Devam eden inflamasyon ile karakterize bir tıbbi durumdur. hastalıkların bir dizi bu kategoriye ve araştırma büyük bir tür hastalıklar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve nasıl çalışır yapılmıştır düşüyorum. Birçok durumda, genetik bir bileşeni, özellikle kronik inflamatuvar hastalık gelişme riski daha koyabilirsiniz, tespit edilmiş ve bazı durumlarda, birden fazla genin rol olabilir.

bağışıklık sistemi maruz kaldığında bir şeye uygun olmayan bir tepki olduğu için hastalar kronik inflamatuar hastalık gelişir. Bazı durumlarda, bu demektir ki hastanın hangi bağışıklık sistemi karışık oldu çünkü vücut saldırı başlar otoimmün hastalığı, geliştirir. diğer durumlarda, hastanın sigara gibi bazı gıdalar veya çevresel faktörlere yanıt olarak kronik inflamasyon deneyimler. Inflamasyon balmumu ve zayıflamak, ancak kalıcı kalır ve genellikle tedavi dayanıklıdır.

Kronik inflamasyon vücut dokuları büyük zarar neden olabilir ve bu sorunları çeşitli yol açabilir, bu bulunduğu yere bağlı. Bazı araştırmacılar, örneğin, karaciğerde kronik inflamatuar hastalığı ve sindirim sistemi ve kişilik değişiklikleri yorgunluk neden beyinde değişikliklere neden olabilir gözlemlemekteyiz. Bu hastalıklar aynı zamanda çeşitli organların fonksiyonları ile engelleyebilir ve birçok durumda, inflamasyon vücut yayılmış olabilir.

kronik enflamatuar hastalıkların bazı örnekler şunlardır: çölyak hastalığı, vaskülit, lupus, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), irritabl barsak hastalığı, ateroskleroz, artrit ve sedef hastalığı. Bunlardan bazıları koşulları, konjenital durumlarda hastaların tanımlamak için kullanılabilecek bir açık genetik bileşeni ve diğer durumlarda, bazı genlerin bu koşullarda gelişme riskini artırabilir. Diğer durumlarda, başlangıç görünüşte rasgele, ya da yaşam tarzı seçimleri hasta tarafından yapılan getirdiği.

kronik enflamatuar hastalığı olan insanlar acı büyük bir geçirmesi eğilimindedir. iltihap genellikle tam olarak kontrol edilemeyen Çünkü, hasta sürekli ilaçları, ve o, sindirim problemleri yorgunluk ağrı, ve diğer belirtiler enflamasyon ve ilaçların yan etkilerine bağlı. Bazı insanlar da onların belirtileri ve mücadele işveren ve arkadaşları, tamamen süreçleri ve kronik inflamatuvar bir hastalığıdır dahil olabilir zayıflatma anlamak olmayabilir gibi insanlar tarafından görevden bulmuşumdur.

Araştırmacılar yeni yollar önlemek ve bu koşullar tedavi için, ve pek çok hasta olan çeşitli tedavi yaklaşımları denenmektedir klinik çalışmalarda uygun olabilir arıyoruz. Bu tür çalışmalarda Katılan bilgi alanına kronik inflamatuar hastalık hakkında yararlı bilgiler katkıda bulunarak bireyler ve bilim bir bütün olarak hastalar yararlanabilir.


Among the questions such as where is from, is it true that, definition of,... the answer of the question 'kronik inflamatuar bir hastaliktir hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Who is Julie Newmar?
Do monkeys climb trees?
saint petersburg hakkında bilgi?
902122889090 Telefon Numarası Hangi Firmanın?


Now 8132 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine