Ask as if you're talking to a person:


kortikosteroid hakkında bilgi


Soru: Kortikosteroid nedir?
Kategorisi: Sağlıklı Yaşam
Hakkında Bilgi: A kortikosteroid genellikle bir steroid olarak adlandırılan ilaç türüdür. Bu güçlü ilaç inflamasyon tedavisinde kullanılır. Örneğin, şişme ve kızarıklık gibi işlemler tedavisinde kullanılabilir. Kortikosteroidler de alerji veya koşullar başka tür bir sonucu olarak ortaya çıkar kaşıntı tedavisinde kullanılır. Bir doktor hastalıklar ve koşullar, astım, artrit de dahil olmak üzere bir dizi tedavisinde ve bazı hastalıklar onları saptayabilir; onlar da şiddetli alerji ve cilt etkileyen belirli koşullar ile uğraşan kişiler için reçete edilmektedir.

Bazen bir kortikosteroid insan vücudunda eksik bir şey değiştirmek için kullanılır. Örneğin, vücut bazen yeterince belirli hormonların yapmak için başarısız olur. Böyle bir durumda, doktor eksikliği olan yardımcı olmak, kortizon benzeri olan bu hormonların yerine kortikosteroidler saptayabilir.

Kortikosteroidler yan etkilere neden olabilir. Örneğin, bu ilaç bir kişi daha direnmeye ve enfeksiyonlar ile savaşmak muktedir neden olabilir. Birisi bu ilaç üzerinde, o da bazı enfeksiyonlar için tıbbi tedaviye yanıt veremeyebilir. Bu iyi bir fikir bir kişi onun bir enfeksiyon ya da soğuk algınlığı ve benzer semptomlar gelişirse doktoru temasa kortikosteroidler için çekici's, böyle bir boğaz ağrısı, öksürük ve ateş.

Bir kortikosteroid içeren diğer yan etkiler ya da engelli görüş ve artan susuzluk bulanık. Bazı insanlar da dürtü daha sık normalden daha işemek gerekebilir. Ancak bu yan etkiler çok yaygın değildir. Nadir durumlarda, bir kişi kortikosteroidler onun baş veya boyun enjekte ettikten sonra ani körlük gelişebilir. diğer nadir durumlarda, bir kişi, enjeksiyon yerinde yanma, tahriş edici veya ağrı hissedebilirsiniz.

kortikosteroidler bazı nadir yan etkiler doğadaki akıl vardır. Örneğin, bir kişi, kuruntu olabilir, karışık ya da deneyim anormal heyecan bu ilaç iken olur. Depresyon ve ruhsal değişim de ortaya çıkabilir. Nadiren, kovan veya cildin tahriş enjeksiyon yerinde ortaya çıkabilir. Bazı insanlar da, ekstremitelerde şişlik karın irritasyon, iştah değişiklikleri karşılaşabilirsiniz, düzensiz kalp atışları, kas kramp, yavaş-ve hızlı kilo yaralar iyileşecek.

Bir kortikosteroid bir enjeksiyon veya ağızdan alınan olarak idare edilebilir. Zaman enjekte, ya bir damar veya kas içine uygulanabilir. Ayrıca cilde uygulanabilir veya eklem içine enjekte edilir. Bazı durumlarda, bu ilaçlar göz damlası, astım inhaler ilaçlar gibi diğer maddeler bulunmaktadır.


Among the questions such as what is, is it true that, birth place of,... the answer of the question 'kortikosteroid hakkında bilgi'.

[tweetle]

Latest searches

Limasollu Naci Kaç Yaşında?
How Old is Asım Uysal?
kablosuz doorbell hakkında bilgi?
Who is Maria Petrova?


Now 5081 questions are answered in a minute.


Allow Yasiy to know your location, to get results near you first.


These data are collected automatically by trimming İnternet


Yasiy Mobile Search Engine
Yasiy Search Engine